مناسب‌ترین محله‌های اهواز برای اجاره خانه دانشجویی کدام‌اند؟

اجاره خانه داشجویی در اهواز

خانه‌های مناسب برای دانشجویان در سراسر دنیا از میان محله‌های ارزان ‌قیمت شهر انتخاب می‌شوند. بنابراین برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز باید سری به محله‌های جنوبی یا مرکزی شهر بزنید. برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز و اطلاع از قیمت‌های روز می‌توانید با جستجویی ساده در اینترنت از تمامی موارد مطلع شوید. علاوه بر آن معمولاً در اطراف هر دانشکده یا دانشگاه ملک‌های برای اجاره خانه دانشجویی موجود است. چنانچه تمایل به اجاره خانه دانشجویی در اهواز به ‌صورت گروهی دارید حتماً صاحب‌ ملک را در جریان گذاشته تا از مشکلات بعدی پیشگیری شود.

در ادامه به‌منظور آشنایی با محله‌های مناسب اجاره خانه دانشجویی در اهواز سرفصل‌های زیر را مطالعه کنید.

  • پردیس
  • مهدیس
  • سپیدار
  • صد دستگاه
  • گلستان

پردیس

ازجمله محله‌های جنوبی شهر که برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز قیمت مناسبی دارند، آپارتمان‌های پردیس است. متوسط قیمت اجاره یک واحد ۱۰۰ متری در این منطقه به‌صورت رهن کامل ۲۵ میلیون تومان است. بنابراین بدون نگرانی از پرداخت اجاره ماهیانه آپارتمانی شیک را می‌توانید به ‌صورت فردی یا گروهی در این منطقه اجاره کنید.
البته لازم به ذکر است که این منطقه آپارتمان‌ها و خانه‌های گران‌ قیمت نیز دارد. اما با این بودجه نیز می‌توانید خانه‌ای مناسب بیابید. خوشبختانه در تمام فصول سال می‌توانید در این منطقه خانه‌ای با قیمت مناسب و شرایط خوب پیدا کنید. البته احتمال اینکه صاحب ‌ملک تمایل به اجاره زیر یک سال داشته باشد، کمی سخت به نظر می‌رسد. بنابراین برای حصول نتیجه قابل‌ قبول، بهتر است برنامه‌ریزی یک‌ساله برای اجاره داشته باشید.

اجاره خانه دانشجویی در اهواز

مهدیس

این محله نیز از دیگر مناطقی است که می‌توانید برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز با قیمت مناسب در آن اقدام کنید. قیمت رهن کامل یک واحد ۱۵۰ متری در این منطقه ۳۸ میلیون تومان است. همچنین برای رهن کامل واحدی ۷۰ متری در این محله نیاز به مبلغ ۱۵ میلیون تومان خواهید داشت.
به‌ عنوان ‌مثال واحدی ۶۲ متری در این منطقه برای رهن کامل ۲۲ میلیون تومان آگهی شده است. بنابراین اجاره خانه دانشجویی در اهواز و مهدیس نیز با این مبالغ می‌تواند گزینه خوبی باشد. البته میزان مسافت برای رفت ‌و آمد به دانشگاه و هزینه‌های آن را نیز نباید نادیده بگیرید. مهدیس ازجمله شهرک‌های حومه اهواز است که در سال‌های اخیر احداث ‌شده است.

برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز با قیمت مناسب بهتر است مناطق جنوبی این شهر را بررسی کنید.

سپیدار

محله سپیدار ازجمله محله‌های شرقی شهر اهواز است که قیمت‌های اجاره ملک در آن از قیمت مناسبی برخوردار است. متوسط قیمت برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز و منطقه سپیدار در حدود ۵۰۰ هزار تومان در ازای هر مترمربع است. به ‌عنوان ‌مثال آپارتمانی ۹۵ متری در این محله را می‌توانید با ۵۰ میلیون تومان، رهن کامل کنید. همچنین واحد ۷۵ متری نیز در همین محله با ۲۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ۵۰۰ هزارتومانی آگهی شده است.
منطقه سپیدار یا کوی شهید رجایی از چند محله مختلف تشکیل شده است، از جمله محله‌های آن می‌توان به دو، سه، چهار اتاقه‌ها و منازل آجر قرمزها اشاره کرد.

اجاره خانه

صد دستگاه

محله صد دستگاه نیز از دیگر محله‌هایی که می‌توانید برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز به آن مراجعه کنید. البته قیمت‌ها در این محله کمی بالاتر از دیگر منطقه‌های ذکر شده در فوق است. متوسط قیمت اجاره خانه دانشجویی در اهواز و محله صد دستگاه در حدود ۷۰۰ هزار تومان است. به‌عنوان‌مثال واحدی ۸۵ متری در این منطقه باقیمت رهن کامل ۶۵ میلیون تومان آگهی شده است. صد دستگاه مانند بسیاری از مناطق دیگر اهواز به‌سرعت در حال پیشرفت درزمینه ساختمان‌سازی است به همین دلیل تعداد موارد اجاره در آن در حال رشد است.

گلستان

محله گلستان در اهواز جزو مناطق مرکزی شهر است که برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز جزو املاک میان قیمت طبقه‌ بندی می‌شود. البته به نسبت محله‌های جنوبی شهر گلستان از قیمت بالاتری برخوردار است. البته اگر جستجویی دقیق در این منطقه داشته باشید موارد بسیار مناسبی نیز پیدا خواهید کرد. به ‌عنوان‌ مثال واحدی ۹۵ متری در نزدیکی میدان دانشگاه برای اجاره با ودیعه ۱۵ میلیون و اجاره ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان آگهی شده است.
شهرک برق در محله گلستان نیز می‌تواند انتخاب خوبی در این منطقه برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز باشد. واحدی ۱۴۵ متری در این محله با ودیعه ۲۵ میلیون تومان و اجاره ۶۰۰ هزارتومانی آگهی شده است. مواردی ازاین‌دست می‌توانند انتخاب مناسبی برای خانه‌های دانشجویی به ‌صورت گروهی باشند.

محله‌های مرکزی شهر که قیمت مناسبی دارند نیز برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز می‌توانند موارد مناسبی باشند.

اجاره آپارتمان در اهواز

برای اجاره خانه دانشجویی در اهواز با قیمت مناسب می‌توانید به محله‌های جنوبی شهر مراجعه کنید. البته درصورتی‌که برنامه کلاسی هرروزه دارید باید مکانی را انتخاب کنید که هزینه‌های رفت ‌و آمد کمتری را به شما تحمیل کند. البته معمولاً خانه‌های نزدیک دانشگاه‌ها به دلیل تقاضای بالا از قیمت بالاتری نسبت به متوسط منطقه برخوردارند. در مرکز شهر اهواز نیز موارد اجاره‌ای باقیمت مناسب یافت می‌شود. بهتر است قبل از عقد قرارداد به صاحب‌ ملک دانشجو بودن و تعداد افراد ساکن را اطلاع دهید.

به‌ منظور اجاره خانه دانشجویی در اهواز می‌توانید با جستجویی ساده در اینترنت و سایت‌های معتبر اجاره املاک از تمامی موارد موجود و قیمت‌های آن مطلع شوید. درصورتی‌که نیاز به اسکان دائم ندارید موارد بسیاری در اهواز برای اجاره روزانه خانه نیز وجود دارند.

 

پیام بگذارید