چطور خانه خود را سریع تر اجاره دهیم؟

آگهی خانه

خرید، فروش و رهن و اجاره‌ی یک ملک از مهم‌ترین معاملاتی است که روزانه در شمار زیادی انجام می‌شود و هیچ پایانی ندارد. این‌گونه معاملات بسیار مهم و حساس هستند، به‌طوری‌که اگر در شرایط خوبی انجام شوند، سود زیادی نصیب هر دو طرف معامله خواهد شد و یک اشتباه کوچ یا تعجیل در این امر می‌تواند یکی از طرفین را متحمل ضررهای بسیاری کند. به همین دلیل است که قبل از هرگونه معامله‌ی ملک باید همه‌ی جوانب احتیاط را رعایت کرده و درست و آگاهانه تصمیم گرفت.

 گاهی اوقات پیش می‌آید که صاحب ‌ملک برای اجاره یا فروش ملک خود عجله‌ی زیادی دارد و اگر این کار به‌موقع انجام نشود مجبور است با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت واقعی ملک، آن را معامله کند تا مشکلش برطرف شود که در این صورت بسیار ضرر می‌کند، درصورتی‌که شاید در همان زمان یک مشتری مناسب برای ملک او وجود داشته باشد که به دلیل عدم اطلاع‌رسانی صحیح و به ‌موقع، از معامله‌ی این ملک آگاه نشود و هم صاحب ‌ملک و هم مشتری این موقعیت مناسب را از دست بدهند.

به ‌عنوان ‌مثال گاهی مستأجر سابق یک‌خانه تصمیم به تخلیه خانه می‌گیرد و صاحب‌خانه مبلغ کافی برای برگرداندن ودیعه‌ی او را ندارد و به علت کمبود زمان و جلوگیری از پرداخت ضرر و زیان مستأجر، مجبور می‌شود خانه‌ی خود را با مبلغی کمتر از ارزش واقعی اجاره دهد و ضرر کند، در صورتی‌ که اگر به‌طور صحیح از امتیاز آگهی املاک خود استفاده کند، می‌تواند بدون ضرر خانه‌ی خود را اجاره دهد.
گاهی اوقات پیش می‌آید که شخصی به دلیل مشکلات مالی و تأمین مبلغ مور دنیاز خود برای اینکه ملک خود را نفروشد تصمیم به اجاره دادن موقت آن می‌گیرد و به دلیل کمبود وقت و آگاهی نداشتن از نحوه‌ی آگهی خانه، مجبور می‌شود خانه‌ی خود را زیر قیمت اجاره دهد که گاهی با این شرایط باز هم مبلغ مورد نظرش تهیه نشده و زیر بار قرض می‌رود.
باید این نکته را بدانید که با نحوه‌ی صحیح آگهی اجاره ملک می‌توانید تمامی املاک خود را چه در بلندمدت و چه در کوتاه‌مدت با بهترین شرایط و به عالی‌ترین نحو ممکن اجاره داده یا به فروش برسانید. این در صورتی است که شیوه‌ی آگهی خانه و آگهی املاک را به بهترین شکل شناخته و از آن بهره ببرید. ما در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه با آگهی اجاره ملک، خانه یا املاک خود را در سریعترین زمان ممکن و به بهترین نحو، اجاره دهید.

قدم اول: به سراغ مشاورین املاک بروید

آگهی املاک

اولین اقدام برای آگهی خانه یا آگهی املاک، مراجعه به مشاورین املاک معتبر و نزدیک ملک است. شما باید تقریباً به ‌تمامی مشاورین املاک حومه‌ی ملک یا خانه‌ی موردنظر مراجعه کرده و اقدام به ثبت آگهی اجاره ملک کنید. این کار باعث می‌شود تا ملک موردنظر شما روزانه به چندین نفر که در جست ‌و‌جوی شرایط مشابه ملک شما هستند، معرفی‌شده و خانه‌ی شما تبلیغ شود.
عده‌ای تصور می‌کنند سپردن آگهی خانه یا آگهی املاک تنها به یک مشاور املاک کافی است و دیگر نیازی نیست به‌جای دیگری مراجعه کنند، درصورتی‌که شما هر چه بیشتر آگهی اجاره ملک خود را نشر دهید، امکان دیده شدن آن توسط مشتریان مناسب، بیشتر می‌شود. این کار درصد شانس شما را بالا می‌برد و زمان اجاره رفتن ملک شمارا کوتاه‌تر می‌کند.
این را در نظر بگیرید که شاید به‌طور متوسط روزانه دو نفر مطابق با شرایط شما برای اجاره ملک یا خانه به یک مشاور املاک مراجعه کنند و درصورتی‌که شما آگهی خانه یا آگهی املاک خود را به ده مشاور املاک سپرده باشید، روزانه ده نفر مطابق با شرایط شما پیدا خواهند شد که به نفع شماست و شانستان را بالا می‌برد. برای اجاره سریع خانه‌ی خود در کوتاه‌ترین زمان و در بهترین موقعیت، لازم است کمی بیشتر تلاش کرده و زمان بگذارید.

قدم دوم: آگهی اجاره ملک به ‌صورت آنلاین

خوشبختانه امروزه در کشورمان سایت‌ها و اپلیکیشن های فوق‌العاده‌ای برای معاملات ملکی راه‌اندازی شده‌اند که شما با آگهی خانه یا آگهی املاک خود در این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌توانید به‌راحتی خود را در سراسر کشور معرفی کرده و از هر نقطه‌ای برای ملک و خانه‌ی خود مشتری پیدا کنید.
زیرا شاید کسانی باشند، که قصد مهاجرت از شهری به شهر دیگری را داشته باشند و زمان کافی برای مراجعه به مشاورین املاک را نداشته باشند، که در این صورت با دیدن آگهی اجاره ملک شما به ‌خوبی از شرایط شما آگاه می‌شوند و با شما تماس می‌گیرند. آگهی املاک یا آگهی خانه‌ی شما در اینترنت شما را در سطح وسیع‌تری معرفی می‌کند و شانس شما را بیشتر و زمان اجاره رفتن ملکتان را کوتاه‌تر می‌کند.
به این نکته دقت کنید که آگهی اجاره ملک شما در هر سایت یا اپلیکیشنی به‌مرور قدیمی شده و به انتهای لیست می‌رود که این باعث کمرنگ شدن آگهی خانه یا آگهی املاک شما می‌شود. اما خوشبختانه تمامی این سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها شرایطی را برای این‌گونه آگهی‌ها در نظر گرفته و شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی اندکی آگهی خود را به‌صورت روزانه، به‌روزرسانی کرده و دوباره به صدر آگهی‌ها انتقال دهید و مانع از کمرنگ شدن آگهی اجاره ملک خود شوید. این را در نظر داشته باشید که اگر برای اجاره دادن ملک خود عجله دارید، پرداخت این‌گونه هزینه‌های جزئی بهتر از این است که موقعیت‌های مناسب را از دست بدهید و با زیر قیمت معامله کردن ملک خود، ضررهای بزرگ‌تری را متحمل شوید.

در هنگام ثبت آگهی اجاره ملک خود در اینترنت، حتماً از آن عکس‌های زیبا و با کیفیت تهیه‌کرده و در آگهی خانه یا آگهی املاک خود قرار دهید. در هنگام عکس‌برداری سعی کنید روی نقاط قوت ملک خود تمرکز کنید و از آن‌ها بیشتر عکس بگیرید تا مشتریان نسبت به خانه‌ی شما ترغیب شوند.

قدم سوم: برای نوسازی خانه یا ملک خود هزینه کنید

خانه و ملک خود را نوسازی کنید

خانه یا هر ملک دیگری، هرچقدر که شکیل‌تر و زیباتر باشد، سریع‌تر و بهتر به اجاره می‌رود. هرکسی مایل است تا در خانه‌ای زندگی کند که بهترین امکانات را داشته باشد و حتی حاضر است بابت این موضوع اجاره بیشتری هم بپردازد. بنابراین این‌یک ترفند است که شما با زیبا سازی منزل خود، مشتریان بیشتری را جذب کرده و هر چه سریع‌تر خانه‌ی خود را اجاره دهید.
اگر برای اجاره دادن خانه‌ی خود عجله دارید و با آگهی خانه یا آگهی املاک خود به‌صورت آفلاین و آنلاین به نتیجه نرسیدید، این را بدانید که ملک یا خانه‌ی شما ازنظر مشتری مناسب نیست و تمایلی به آن ندارد. بنابراین بهتر است کمی دست ‌به ‌جیب شده و برای خانه‌ی خود خرج کنید تا بتوانید با قیمت بیشتر یا حتی بالاتر از قیمتی که در نظر دارید، خانه‌ی خود را اجاره دهید. این را بدانید که این‌گونه هزینه‌های زیباسازی و نوسازی منزل، در درازمدت به شما برمی‌گردد و خیلی بهتر از این است که با خساست به خرج دادن ضرر کنید و به هیچ روشی نتوانید ضررتان را جبران کنید.

در آخر این را در نظر داشته باشید که بهتر است برای انجام معاملات ملکی به‌هیچ‌عنوان عجله نکنید، زیرا این معاملات اصلاً معاملات جزئی و کوچکی نیستند و ممکن است ضررهای بزرگی به شما بزنند. حتی گاهی ممکن است برخی سودجویان با دیدن شرایط اضطراری شما، از موقعیت سوء استفاده کرده و با افزودن به استرس و اضطراب شما برای کمبود وقتتان، ملکتان را مفت از چنگتان در بیاورند. پس به‌ جای عنوان کردن شرایط اضطراری خودتان و چسباندن برچسب فروش یا اجاره‌ی فوری به ملکتان، کمی هزینه و تلاش کنید و نگاه سودجویان را روی ملک خود متمرکز نکنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید