مناطق مناسب برای اجاره ی مغازه در خرمشهر

اجاره مغازه در خرمشهر

خرمشهر از استان‌های جنوب غربی ایران، یکی از شهرهای محبوب مردم جنوب است. چراکه شرایط اقتصادی این شهر با وجود مجموعه‌های بزرگ فعال در حوزه‌ی نفت، کشت راحت خرما و بسیاری حوزه‌های اقتصادی دیگر، وضعیت به نسبت مطلوبی دارد و افراد ساکن در آن برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای کوچک یا بزرگ با محدودیت خاصی مواجه نیستند. علاوه براین قیمت رهن و اجاره‌ی مغازه یا املاک تجاری در این شهر نسبت به شهرهای بزرگ قیمت مناسب‌تری دارد و برای شروع یک فعالیت اقتصادی در آن نیازی به هزینه‌های سرسام‌آور نیست. این موضوع هم دلیل دیگری برای استقبال جنوبی‌ها از سکونت و کار در خرمشهر محسوب می‌شود. به همین دلیل در قالب یک مطلب نکات مهم اجاره‌ی مغازه در خرمشهر را ارائه کرده و بعضی از مناطق محبوب این شهر برای اجاره‌ی مغازه را مورد بررسی قرار داده‌ایم تا افرادی که قصد اجاره‌ی مغازه در خرمشهر را دارند، به یک چشم‌انداز کلی از وضعیت اجاره‌ی املاک تجاری در این شهر دست پیدا کنند. بنابراین اگر شما هم مایل به اجاره‌ی مغازه در خرمشهر هستید، خواندن این مطلب برایتان خالی از لطف نخواهد بود.

برای اجاره‌ی مغازه در خرمشهر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در صورتی که قصد اجاره‌ی مغازه در خرمشهر را دارید، باید توان مالی خود را در نظر بگیرید و متناسب با بودجه‌ی خود برای این منظور اقدام کنید. همچنین نوع کسب‌وکاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید در انتخاب فروشگاه موردنظر تاثیر به سزایی خواهد داشت. برای مثال در مناطق اطراف رود کارون که افراد برای تفریح و گردش به آنجا می‌روند، راه‌اندازی فروشگاه ویژه‌ی فروش صنایع دستی یا خوراکی‌های مختلف بازدهی بیشتری از فروشگاه لوازم برقی خواهد داشت. بنابراین پیش از جستجو، نوع کسب‌وکار خود را در نظر داشته باشید. همچنین متراژ فروشگاه‌ را با اجناس عرضه شده در آن بررسی کنید تا محدودیتی برای قرار دادن اجناس خود در فروشگاه نداشته باشید. در مجموع با در نظر گرفتن همین چند مورد می‌توانید بسیاری از مناطق و مغازه‌ها را از فهرست مغازه‌های منتخب خود حذف کنید و با شفافیت بیشتری دنبال مغازه‌ی موردنظر خود باشید.

مناطق محبوب اجاره‌ی مغازه در خرمشهر

اجاره مغازه در خرمشهر

گرچه همه‌ی مغازه‌های خرمشهر جایگاه مناسبی دارند و فقط باید حوزه‌ی کاری مناسبی برای هریک از آن‌ها انتخاب کرد، اما در ادامه بعضی از مناطق پرطرفدارتر این شهر برای اجاره‌ی مغازه را بررسی می‌کنیم.

خیابان حافظ

یکی از خیابان‌های شلوغ و پر تردد خرمشهر، خیابان حافظ نام دارد که از بلوار نقدی شروع شده و تا فلکه دروازه امتداد پیدا کرده است. در این خیابان که شمال رودخانه‌ی کارون واقع شده است و حوالی آن، فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلفی وجود دارد و با توجه به تنوع مغازه‌ها در این منطقه، حافظ برای اغلب کسب‌وکارها مناسب خواهد بود. یک مغازه‌ی ۱۷ سال ساخت مجهز به آب، برق و گاز به متراژ ۳۰ متر در این خیابان مبلغی برابر با ۲ میلیون پیش پرداخت و ماهانه ۴۰۰ هزار تومان برای اجاره دارد.

خیابان نقدی

مسیر بلوار نقدی از بخش شمال رودخانه کارون آغاز شده و تا بلوار مقاومت ادامه دارد. غذاخوری، فست‌فود، بانک و اداره‌های مختلفی در این بلوار دایر هستند و این موضوع موجب رونق بیشتر مغازه‌ها در این منطقه شده است. به همین دلیل خیابان نقدی را می‌توان یکی از خیابان‌های گران خرمشهر دانست. در صورتی که قصد اجاره‌ی مغازه در این خیابان را داشته باشید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما وجود دارد. یک مغازه‌ی ۲۱ متری ۷ سال ساخت با همه‌ی امکانات در این خیابان با پیش‌پرداخت ۱۵ میلیون و اجاره‌ی ماهانه ۸۰۰ هزار تومان آماده‌ی واگذاری برای اجاره است. همچنین در متراژهای بسیار بالا می‌توان به مغازه‌ای ۲۳۰ متری در خیابان نقدی اشاره کرد. این مغازه قیمتی در حدود ۸۰ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه ۵ میلیون تومان دارد.

خیابان امیرکبیر

این خیابان از بلوار مقاومت تا کمربندی شهدای گمنام کشیده شده و یکی از خیابان‌های خرمشهر است که به طور نسبی طول زیادی دارد. وجود مسجد، مرکز خرید و رستوران‌ یا فروشگاه‌های مختلف باعث شده این بلوار هم یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های خرمشهر به شمار بیاید. یک مغازه‌ی ۲۰ متری ۱۴ ساله در این منطقه نبش نامجو با قیمت ۲۵ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای اجاره در نظر گرفته شده است. بنابراین در صورتی که قصد دارید در یکی از خیابان‌های شلوغ خرمشهر کسب‌وکار خود را شروع کنید، این مغازه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

خیایان اردیبهشت

این خیابان که نزدیکی بلوار یادمان‌ها و خیابان امیرکبیر واقع شده است، یکی از خیابان‌های ارزان برای اجاره‌ی مغازه به شمار می‌آید. چراکه خیابان اردیبهشت از خیابان‌های مسکونی محسوب شده و منطقه‌ای تجاری نیست. چنین خیابان‌هایی برای سوپرمارکت‌ها انتخاب خوبی خواهند بود. بنابراین با بودجه‌ی کم می‌توانید بازدهی خوبی از این نوع خیابان‌ها داشته باشید. یک مغازه‌ی ۱۲ متری ۱۰ سال ساخت در این خیابان با مبلغ ۳ میلیون پیش و اجاره‌ی ماهانه‌ی ۳۵۰ هزار تومان برای اجاره‌ در نظر گرفته شده است.

بلوار ایران زمین

رودخانه‌ی کارون تا میدان پمپ بنزین مسیر بلوار ایران زمین است. این بلوار هم یکی از خلوت‌ترین خیابان‌های خرمشهر محسوب می‌شود که در قلب مناطق مسکونی این شهر واقع شده است. این خیابان نیز مانند خیابان اردیبهشت برای راه‌اندازی کسب‌وکارهایی مانند سوپرمارکت، نانوایی و هر فروشگاه دیگری که نیازهای روزانه اهالی را برطرف کند، مناسب است. همچنین قیمت ارزان مغازه‌ها باعث شده افراد زیادی خواهان اجاره‌ی مغازه در این بلوار باشند. یک مغازه‌ی ۲۰ متری ۸ ساله در بلوار ایران زمین قیمتی برابر با ۵ میلیون پیش و اجاره ماهانه ۵۰۰ هزار تومان دارد.

کوی طالقانی

این محله در فاصله‌ی بلوار امیرکبیر و رسول اکرم قرار گرفته است. کوی طالقانی از مناطق مسکونی متوسط خرمشهر به حساب می‌آید که تراکم جمعیت قابل توجهی دارد. به همین دلیل اجاره‌ی مغازه در آن می‌تواند به میزان کافی سودآور باشد. یک مغازه‌ی ۱۵ متری با قدمت ۱۳ سال در کوی طالقانی مبلغی در حدود ۴ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ۵۰۰ هزار تومان دارد. همچنین مغازه‌ای ۲۲ متری ۳ سال ساخت در این محله حدود ۱۶ میلیون تومان پیش با اجاره‌ی ۱۵۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

خیابان جهان‌آرا

اجاره مغازه در خرمشهر

این خیابان که از یک سمت به خیابان آرش و از سمت دیگر به بلوار چهل متری منتهی می‌شود، از محله‌های معروف خرمشهر است. فرعی‌های مختلف و جمعیت زیاد این منطقه باعث شده است مغازه‌های موجود در این منطقه رونق مطلوبی داشته باشند. برای اجاره‌ی یک مغازه‌ی ۱۵ متری با آب، برق، گاز، شیشه‌های ضد ضربه، درب کرکره‌ای ریموت‌دار و یک نیم طبقه در جهان‌آرا باید مبلغی در حدود ۶ میلیون تومان پیش پرداخت و اجاره‌ی ماهانه ۶۵۰ هزار تومان داشته باشید.

بازار صفا

این بازار یکی از قدیمی‌ترین بازارهای خرمشهر و محلی شناخته شده برای خرید و فروش است که نه تنها بومیان بلکه مسافران و گردشگران نیز از آن دیدن می‌کنند. به همین دلیل شاید بتوان گفت گران‌ترین مغازه‌های خرمشهر در این بازار واقع شده است. به عنوان مثال یک مغازه‌ی ۲۵ متری ۶ سال ساخت در این بازار قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان پیش و اجاره ماهانه ۲ میلیون تومان دارد که قابل تبدیل به رهن ۳۵۰ میلیون تومانی است. بنابراین در صورتی که بودجه‌ی زیادی دارید، می‌توانید روی مغازه‌های موجود در بازار صفا حساب کنید.

بلوار مقاومت

این خیابان هم از مناطق مرکزی خرمشهر بوده که دسترسی به آن از همه نقاط شهر امکان‌پذیر است. بلوار مقاومت محل اتصال خیابان‌های امیرکبیر و نقدی است که هر دو از خیابان‌های پر تردد خرمشهر هستند. اجاره‌ی یک مغازه‌ی ۱۸ متری نوساز در این بلوار به مبلغی حدود ۷ میلیون تومان پیش و اجاره‌ی ماهانه‌ی ۱ میلیون تومان نیاز دارد. همچنین یک مغازه‌ی ۱۱ متری نوساز در این خیابان حدود ۶ میلیون پیش و ماهانه ۴۸۰ هزار تومان قیمت دارد.

پاساژ امام رضا

اگر اهل اجاره‌ی مغازه در سطح شهر نیستید و مناطق مدرن‌تر را به مغازه‌های سنتی ترجیح می‌دهید، بازار بزرگ امام رضا در بلوار مقاومت یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجاره‌ی مغازه است. طبیعی است که اجاره‌ی مغازه در پاساژ و مراکز خرید نسبت به بعضی مناطق و محله‌ها گران‌تر باشد. برای اجاره‌ی یک فروشگاه در پاساژ امام رضا با متراژ ۱۲ متر به ۱۰ میلیون تومان پیش و پرداخت ماهانه ۴۰۰ هزار تومان نیاز دارید. این مغازه همه‌ی امکانات مورد نیاز فروشگاه مانند ویترین و دکور را دارد.

بلوار چهل متری

این خیابان به دلیل نزدیکی به مسجد جامع خرمشهر یکی از معروف‌ترین و پرترددترین خیابان‌های خرمشهر است. اجاره‌ی مغازه در خیابان چهل متری می‌تواند برای هر فردی سودآوری کافی داشته باشد. به همین دلیل مغازه‌های موجود در این خیابان قیمت‌های قابل توجهی دارند. یک مغازه‌ی ۱۸ متری نوساز در این خیابان مبلغی برابر با ۲۰ میلیون تومان پیش و اجاره ماهانه ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. البته این مبلغ قابل تبدیل به رهن ۳۰ میلیون تومانی هم است. در صورتی که قصد داشته باشید به مرکز تاریخی مذهبی مهم خرمشهر یعنی مسجد جامع آن نزدیک باشید، چنین مغازه‌هایی برای شما مناسب خواهد بود.
با توجه به طبق متنوع قیمت‌های اجاره‌ی مغازه در خرمشهر می‌توان گفت با هر بودجه و توان مالی می‌توانید شانس خود را برای یک کسب‌وکار ایده‌آل در خرمشهر امتحان کنید. این شهر به دلیل موقعیت سیاسی و اقتصادی خود پتانسیل خوبی برای رشد و شکوفایی دارد و با قیمت‌های مقرون به‌صرفه می‌تواند نقطه‌ی خوبی برای شروع فعالیت‌های اقتصادی باشد.

برچسب ها:
پیام بگذارید