همه چیز درباره اجاره مغازه در گرگان

اجاره مغازه در گرگان

شهر گرگان با ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود علاوه بر طبیعت زیبای این شهر مکان مناسبی برای کار و تجارت است. شهر گرگان از شهرهای شمالی خوش و آب‌وهوای ایران است که از اقتصاد پویا و زنده‌ای برخوردار است. در همین راستا اجاره مغازه در گرگان برای شروع کسب‌وکار موقعیت مناسبی را فراهم می‌آورد. واحدهای صنعتی متعددی در این شهر مشغول به فعالیت هستند که در مقایسه با دیگر شهرهای مشابه موقعیت آن را متمایز می‌کند. با توجه به منابع طبیعی موجود در این شهر و فعالیت‌هایی که درزمینه کشاورزی صورت می‌گیرد این شهر از آینده اقتصادی درخور توجهی برخوردار خواهد بود.

برای اجاره مغازه در شهر زیبای گرگان و بررسی املاک گرگان سرفصل‌های زیر را مطالعه کنید.

  • آشنایی با شهر گرگان
  • اقتصاد شهر گرگان
  • محله‌های گرگان
  • اجاره مغازه در گرگان
  • اجاره مغازه در بازارچه و مراکز تجاری
  • نکات اجاره مغازه

آشنایی با شهر گرگان

استان گلستان از نظر جغرافیایی در شمال کشور واقع است که از شمال به کشور ترکمنستان، از شرق به استان خراسان و از غرب به دریای خزر و استان مازندران و از جنوب به استان سمنان محدود می‌شود. جالب است بدانید که بخش وسیعی از استان گلستان به‌صورت جلگه است. این شهر با پیشینه تاریخی خود که در متون قدیمی برجای ‌مانده استرآباد نامیده می‌شد از رونق و آبادانی بسیاری برخوردار است. استان گلستان تا سال ۱۳۷۶ بخشی از استان مازندران بود اما پس آن سال به‌صورت استانی مستقل درآمد و شهرستان گرگان مرکز این استان گردید.

اجاره مغازه در گرگان

اگر تصور شما هم مانند بسیاری این است که شهر گرگان دارای آب ‌و هوای بارانی همچون دیگر شهرهای شمالی است باید بدانید که میزان برف و باران در گرگان کمتر از دیگر شهرهای شمالی است. اما گرگان بافت سبز و جنگلی خود را حفظ کرده است. جمعیت شهر گرگان حدود ۲۷۵ هزار نفر است که شامل اقوام ترکمن‌، فارس، سیستانی‌، بلوچ‌، ترک، مازندرانی و قزاق‌ها می‌شوند.

اقتصاد شهر گرگان

برای اجاره مغازه در گرگان بهتر است در مورد اقتصاد این شهر بیشتر اطلاعات داشته باشید. واحدهای صنعتی این شهر شامل: کشت و صنعت گل چشمه، کشت و صنعت گرگان، صنعت چوب شمال، تخته شهید باهنر، نئوپان شموشک، ۲۵ واحد پنبه‌پاک‌کنی بزرگ و ۲۸ واحد آردسازی است. استان گلستان رتبه نوزدهم کشوری در ایجاد ارزش‌افزوده صنعتی را در کشور برخوردار است. کشت پنبه و تجارت آن در این شهر به یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی شهر تبدیل‌شده است. آینده اقتصادی تمام شهرهای تولیدی در دنیا کاملاً مشخص و بارز است و رشد آن‌ها همیشه تضمین شدنی است.

شهر گرگان برخلاف وسعت خود با تولیدات کشاورزی و صنعتی که در خود جای‌داده است برای اجاره مغازه در گرگان و سرمایه‌گذاری در آن محل مناسبی است.

اجاره مغازه در گرگان

 محله‌های گرگان

برای اجاره مغازه در گرگان بهتر است با محله‌های این شهر بیشتر آشنا شوید. گرگان در کل دارای سه منطقه شهرداری: شهرداری منطقه یک (خیابان مصطفی خمینی) منطقه دو (بلوار قدس و خیابان چاله باغ) – منطقه سه (خیابان رجایی).
ازلحاظ جغرافیایی شهر گرگان برخلاف بسیاری از شهرها قسمت شمالی آن جزو محله‌های کم‌ درآمد و ارزان‌قیمت شهر است و جنوب این شهر درواقع بالا شهر گرگان حساب‌شده و منطقه بورژوایی آن است. املاک گرگان در میانه و مرکز شهر نیز از قیمت‌های میان رده برخوردارند. املاک تجاری گرگان به‌غیراز پاساژهای معروف در سطح شهر گسترده‌اند.
محله‌های لوکس شهر گرگان مانند سروش، نهارخوران، فلکه کاخ، شهرک مخابرات، سروش جنگل، جانبازان است.
محله‌های مرکزی و میان قیمت برای اجاره مغازه در گرگان را می‌توان حافظیه، گرگان پارس، فلکه شهرداری، طالقانی، گل شهر، علی محمدی، عدالت نامید.
محله‌های شمالی و ارزان‌قیمت شهر نیز فلکه شهدا، ترمینال، زیرخط کمربندی، شهرک مولوی، فردوسی، حافظ، سعدی، جهاد مرکزی، بلوار انتظام، ویلا شهر، شهرک امام، مدرس، کاشانی، شهرک شهریار هستند.

 اجاره مغازه در گرگان

در کل املاک گرگان به نسبت شهرهای هم‌رده خود از قیمت مناسب‌تری خصوصاً درزمینه اجاره املاک تجاری است. بنابراین برای یافتن مغازه دلخواه ازلحاظ اقتصادی انتخاب‌های بی‌شماری خواهید داشت. املاک گرگان به‌خصوص مغازه‌های آن به سه دسته با توجه به محله‌های شهری آن تقسیم می‌شود.

محله‌های جنوبی و لوکس شهر

با توجه به آنچه در بالا در خصوص محله‌های لوکس شهر گفته شد اجاره متوسط مغازه در این قسمت از شهرکمی از محله‌های دیگر بالاتر است. ضمن آنکه تعداد مغازه‌های موجود در این محله‌ها نیز کمتر هستند. برای اجاره ماهیانه مغازه در این محله‌ها حدود مترمربعی ۶ میلیون تومان باید بپردازید. به‌عنوان‌مثال برای اجاره مغازه ۱۴۰ متری در بلوار ناهار خوران باید ۱۰۰ میلیون تومان پول پیش و ۹ میلیون تومان اجاره ماهیانه بپردازید. گرچه این قیمت‌ها متأسفانه به‌عنوان قیمت ثابت این مناطق در نظر گرفته نمی‌شود. مثلاً ۷۰۰ متر بنای تجاری در ۲ طبقه در همین منطقه باقیمت ۲۰۰ میلیون تومان پول پیش و ۳۵ میلیون تومان اجاره ماهیانه آگهی شده است.

اجاره مغازه در گرگان

 محله‌های میانی و مرکزی شهر

تعداد املاک تجاری بیشتری برای اجاره در این محله‌ها موجود است که با توجه به موقعیت و قرارگیری آن‌ها قیمت‌های متفاوتی دارند. بیشتر املاک تجاری که در محله‌های مرکزی آگهی می‌شوند در گل شهر واقع‌شده‌اند، در زیر به بررسی چند مورد از آن‌ها می‌پردازیم.
دریکی از مناطق گل شهر برای اجاره مغازه در گرگان یک باب ملک تجاری ۵۵ مترمربعی با ۲۰ میلیون تومان پول پیش و اجاره ماهیانه ۱٫۵ میلیون تومان قابل اجاره است. درحالی‌که در همین منطقه مغازه ۱۹۰ متری با ۵۰ میلیون تومان پول پیش و ۱۲ میلیون تومان اجاره ماهیانه را می‌توان به دست آورد.
مغازه دیگری در محله حافظیه که در بر اصلی خیابان نیز وجود دارد با متراژ ۲۶ مترمربع را با ۱۵۰ میلیون تومان پول پیش و ۱ میلیون تومان ماهیانه اجاره کرد.

برای اجاره مغازه در گرگان باید مدنظر داشته باشید که موقعیت قرارگیری مغازه در خیابان اصلی و جاهای پرتردد به قیمت اجاره آن اضافه می‌کند.

اجاره مغازه در گرگان

 محله‌های شمالی و ارزان‌ قیمت شهر

محله‌های ارزان‌قیمت برای اجاره مغازه در گرگان کم نیستند. املاک گرگان در این مناطق از قیمت پایین‌تری نسبت به دیگر نواحی برخوردار هستند و در صورت کمبود بودجه می‌توانید جستجوی خود را ازاینجا شروع کنید.
به‌عنوان‌مثال مغازه ۲۱ متری در سه‌راه مدرس خیابان دلگشا برای اجاره با فقط ۱ میلیون تومان پول پیش و اجاره ۶۰۰ هزارتومانی آگهی شده است. یا مغازه ۳۵ متری بالکن‌دار در سه‌راه جمهوری را می‌توان با ۵ میلیون تومان پول پیش و اجاره ۱ میلیون تومانی به دست آورد.

اجاره مغازه در پاساژ و مراکز تجاری

املاک گرگان درزمینه تجاری محدود به مغازه‌های بر خیابان نیست و بسیاری از واحدهای تجاری در پاساژها و مراکز خرید واقع‌شده‌اند. پاساژهای متنوعی در این شهر وجود دارند که مناسب اجاره مغازه در گرگان هستند. ازجمله پاساژهای مطرح این شهر می‌توان به پاساژهای تندیس، کاپری، داوری، زرتشت و آفتاب اشاره کرد.
باید در نظر داشته باشید که برای اجاره مغازه در گرگان و در پاساژها و اماکن تجاری طبقه قرارگیری ملک بسیار مهم است.

اجاره مغازه در گرگان

برای آشنایی بیشتر باقیمت اجاره مغازه در گرگان و پاساژهای آن به مثال‌های زیر توجه کنید. به‌عنوان‌مثال برای اجاره مغازه ۱۵ متری در پاساژ زرتشت در طبقه همکف باید ۵ میلیون تومان به‌عنوان ودیعه و ماهیانه ۲ میلیون تومان اجاره بپردازید. همین مغازه در طبقه منفی یک با ۵ میلیون تومان ودیعه و ۶۵۰ هزار تومان اجاره ماهیانه آگهی شده است.

نکات اجاره مغازه

برای اجاره مغازه در گرگان اطلاعات مفیدی در زیر فهرست شده‌اند که به شما برای تصمیم‌گیری صحیح کمک می‌کنند.
قبل از عقد قرارداد اجاره مغازه، صاحب‌ملک را از جزییات نوع کار و اجناسی که در آن بفروش خواهید رساند، مطلع کنید.
حتماً قبل از هزینه کردن مبلغ بالایی برای آرایه و قفسه‌ها از صاحب ‌ملک برای تمدید اجاره‌نامه خود در سال‌های آینده مطمئن شوید.
از همسایگان تجاری خود راجع به میزان فروش و کسب‌وکار در آن محدوده جویا شوید.
درصورتی‌که جواز کار معتبر ندارید با صاحب‌ملک در این خصوص حتماً صحبت کنید.
چنانچه کسب‌وکار شما به‌نوعی با مواد خوراکی و بهداشتی در ارتباط است قبل از اجاره مغازه در گرگان از شرایط داخلی ملک که مورد تائید وزارت بهداشت باشد اطمینان حاصل کنید.
بهتر است قبل از هر نوع قراردادی با مشاوران اداره اماکن در خصوص عدم مشکل برای ایجاد کسب‌وکار خود مشورت کنید.
از صحت کارکرد آب و برق و تلفن مورد اجاره قبل از عقد قرار دارد اطمینان حاصل کنید.

اجاره مغازه در گرگان

شهر گرگان مکان زیبایی است که به دلایل مختلف اقتصادی محل مناسبی برای شروع کسب‌وکار و سکونت است. اجاره مغازه در گرگان به سه ناحیه مختلف باقیمت‌های متنوع تقسیم می‌شود. عموماً املاک گرگان در نواحی بالا شهر و لوکس آن از قیمت بالاتری به نسبت دیگر مناطق شهری برخوردار هستند. همچنین قیمت اجاره مغازه در گرگان و پاساژهای معروف آن نیز بسته به طبقه‌ای که ملک در آن قرار دارد متغیر است. بهتر است قبل از عقد قرارداد نکات مهم اجاره مغازه را به‌دقت بررسی کنید که خدای ناخواسته متضرر نشوید.

برچسب ها:
پیام بگذارید