کجای تهران اجاره خانه ارزان است؟

اجاره خانه ارزان

با توجه به آمارهای موجود در کشور بخش عمده‌ای از ساکنان کلان‌شهرها به‌ویژه تهران، مستأجر هستند. طی سال‌های اخیر به علت افزایش قیمت اجاره‌بها، بخش عمده‌ای از درآمد زوج‌های جوان در قالب اجاره خانه از سبد خانوار آن‌ها خارج ‌شده است. بر اساس آمارهای ارائه شده از دو منبع بانک مرکزی و مرکز آمار ایران، میزان اجاره‌بها هرساله ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند که تأمین این میزان افزایش برای بخش بزرگی از زوج‌های جوان بسیار مشکل است؛ بنابراین این قشر به دنبال آپارتمان‌هایی با نرخ بسیار پایین هستند تا بتوانند با متوسط حقوق ۳ میلیون تومان، علاوه بر پرداخت هزینه‌های جاری خانوار، قادر به پرداخت هزینه‌های اجاره‌ نیز باشند. در حال حاضر درآمد ۳ میلیون تومان در ماه در کلان‌شهر تهران با توجه به نرخ تورم، برای خانوارهای ۲ نفره، رقم بسیار پایینی است. حال تصور کنید این زوج دارای فرزند یا دارای جمعیت ۳ یا ۴ نفر باشند. در این صورت است که درآمد این خانواده جوابگوی مشکلات نخواهد بود. اما اگر شما هم جز خانوارهایی با درآمد سه میلیون تومان در ماه هستید و به دنبال ملک اجاره‌ای در تهران، برای ۲ یا ۳ نفر هستید، حتماً مطلب امروز را مطالعه کنید؛ چراکه برای شما پیشنهادهای خوبی داریم تا علاوه بر پرداخت هزینه‌های جاری، بدون هیچ مشکلی بتوانید اجاره ماهانه را پرداخت کنید.

خرید، فروش و اجاره آپارتمان در هومینگ

البته فراموش نکنید حتی برای اجاره‌های پایین نیز باید پول رهن قابل‌توجهی داشته باشید. به طور کلی واحدهای مسکونی مناطق جنوب تهران دارای، اجاره‌بهای ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان، بخش مرکزی یک ‌تا ۳ میلیون تومان و مناطق متوسط به بالا  دارای اجاره ۵ تا ۲۰ میلیون تومان و حتی بالاتر است.

گزینه‌های مناسب اجاره‌نشینی برای درآمد ۳ میلیون تومان

به‌طورکلی با توجه به افزایش نرخ تورم و افزایش هزینه‌های سبد خانوار، درآمد ۳ میلیون تومانی رقم قابل‌توجهی برای تأمین هزینه‌های خانوارهای ۲ نفره و چند نفره نیست؛ بنابراین اگر شما هم جزو این خانوارها هستید و در ضمن به دنبال واحد اجاره‌ای هستید، باید به دنبال رهن و اجاره واحدهایی باشید که بخش اندکی از درآمدتان را صرف آن کنید. در غیر این صورت، تعادل زندگی شما به هم می‌ریزد؛ بنابراین برای رسیدن به این تعادل چند راهکار بیشتر ندارید. در گام نخست به دنبال رهن و اجاره واحد مسکونی در مسکن مهر باشید. در حاضر اجاره ماهانه و هزینه رهن این واحدها بسیار کم است؛ بنابراین برای داشتن رهن و اجاره معقول باید سری به مسکن مهر پرند، پردیس و هشتگرد بزنید. راه دوم هم رهن و اجاره واحد مسکونی در شهرک‌ها یا شهرهای حاشیه‌ای تهران است. به‌طور مثال شما می‌توانید واحد موردنظر خود را از بین اسلامشهر، صالحیه و یا گلستان و گرم‌دره انتخاب کنید.

اما اگر خواهان اجاره مسکن به دلایلی مانند نزدیکی به محل کار و عدم علاقه به زندگی در حاشیه یا مسکن مهر هستید، باید نگاهی به بازار رهن و اجاره محدوده داخل تهران داشته باشید. برای اجاره واحد مسکونی در تهران دو راهکار بیشتر ندارید. این دو راهکار پرداخت رهن و  اجاره‌های بالا است؛ بنابراین اگر شما توانایی پرداخت رهن ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان یا اجاره ۳۰۰ هزار تا یک‌ میلیون تومان را ندارید، باید یکی از دو گزینه بالا را انتخاب کنید.

اجاره خانه ارزان در تهران

اجاره خانه ارزان در تهران

اگر به دنبال اجاره ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومانی هستید

اگر به دنبال اجاره‌های ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزارتومانی هستید، باید نگاهی به منطقه نیرو هوایی، سبلان شمالی، جشنواره، سبلان مدنی، وحیدیه، ستارخان و مجیدیه داشته باشید. اگر دارایی شما برای رهن ۱۰۰ میلیون تومان است هم می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. در حال حاضر تعداد واحدهایی با رهن بالا و اجاره‌های پایین در بازار رهن و اجاره قابل‌توجه است؛ بنابراین اگر شما بتوانید بودجه رهن خود را ارتقا دهید، می‌توانید اجاره پایین‌تری بپردازید. در حال حاضر هزینه رهن یک واحد ۶۱ متری، واقع در تهران‌پارس، خیابان ۲۲۰ غربی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۳۰۰ هزار تومان است. همچنین اجاره ماهانه یک واحد ۸۱ متری در خیابان مقداد ۳۰۰ هزار تومان و هزینه رهن آن ۱۰۰ میلیون تومان است.

اگر به دنبال اجاره ۳۰۰ تا ۵۰۰ تومانی هستید

اگر پس‌انداز شما کمتر از ۴۰ میلیون تومان است و به دنبال ملکی با اجاره‌ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان هستید، باید نگاهی به جنوب و شرق تهران داشته باشید. اگر خانوار شما بیش از ۲ نفر است، متراژهای بالای ۵۰ متر را برای شما پیشنهاد می‌دهیم. در حال حاضر یک واحد ۶۰ متری در طبقه زیر همکف در خیابان فرجام، خیابان عبادی جنوبی، یک‌ خوابه دارای ۴۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۴۰۰ هزارتومانی است. این بنا ۱۰ ساله بوده و برای خانوار ۲ تا ۴ نفرِ اجاره مناسب است. همچنین یک واحد ۶۵ متری یک‌خوابه، واقع در تهران‌پارس، خیابان ۱۹۶ با هزینه  ۴۵ میلیون رهن و ۴۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه برای خانوار ۲ تا ۴ نفره موجود است.

اما اگر دو نفر بیشتر نیستید و به دنبال رهن و اجاره پایین هستید، باید نگاهی به تهران‌پارس، محدوده بلوار پروین داشته باشید. در حال حاضر این محدوده مملو از واحدهای متراژ پایین با رهن ۱۵ تا ۴۰ میلیون تومانی و اجاره ماهانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومانی است. به‌طور مثال یک واحد ۳۸ متری ۱۵ سال ساخت در طبقه زیر همکف در بلوار پروین، دارای هزینه رهن ۱۵ میلیون تومان رهن و ۵۰۰ تومان اجاره است.

اجاره آپارتمان ارزان در تهران

اجاره آپارتمان ارزان در تهران

اگر به دنبال اجاره ۵۰۰ هزار تا یک‌ میلیون تومانی هستید

اگر به دنبال اجاره ماهانه ۵۰۰ هزار تا یک ‌میلیون تومانی هستید و هزینه رهن کمتر از ۵۰ میلیون تومانی دارید، می‌توانید به محدوده ستارخان، گلبرگ، مجیدیه، دروازه شمیران، ولیعصر، میدان شهدا، پیروزی و… مراجعه کنید. در حال حاضر هزینه رهن یک واحد ۵۱ متری، واقع در خیابان ولیعصر، تقاطع طالقانی در حدود ۷۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۶۰۰ هزار تومان است. این بنا ۲۸ ساله بوده و دارای یک‌ اتاق خواب است. همچنین یک واحد ۴۲ متری در مجیدیه شمالی، هزینه‌ای در حدود ۵۰ میلیون تومان برای رهن و اجاره ماهانه ۵۰۰ هزار تومان دارد. این واحد ۲۵ ساله و یک‌ خوابه است. یک واحد ۴۵ متری در میدان شهدا را هم می‌توانید با ۲۰ میلیون تومان به عنوان ودیعه و اجاره ماهانه ۹۰۰ هزارتومانی برای خود اجاره کنید.

به‌طورکلی محدوده دروازه شمیران و میدان شهدا مملو از واحدهای با هزینه رهن پایین و اجاره‌های ۸۰۰ تا یک‌میلیون تومانی است. همچنین اگر به دنبال اجاره  هزار۵۰۰ تا یک ‌میلیون تومانی با رهن ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومانی هستید، می‌توانید نگاهی به فایل‌های رهن و اجاره پیروزی سه‌راه سلیمانیه، پیروزی خیابان شکوفه، ولیعصر داشته باشید.

در حال حاضر یک واحد ۵۱ متری در ولیعصر، تقاطع طالقانی با ۷۰ میلیون رهن و اجاره ماهانه ۶۰۰ هزار تومان فایل شده است.گر توانایی پرداخت رهن ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان دارید، پیشنهادمی‌کنیم که سری به خیابان معلم، پونک و محدوده تهران‌پارس بزنید. در حال حاضر یک واحد ۹۰ متری در خیابان معلم، خیابان فرهنگ شمالی با ۱۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره یک‌ میلیون تومان موجود است. همچنین یک واحد ۵۰ متری دردادمان شهرک غرب با ۱۰۰ میلیون رهن و اجاره یک‌میلیون تومانی در ماه فایل شده است.

فاکتورهای مهم در اجاره‌های پایین

اگر به دنبال اجاره‌های پایین هستید، باید از چند فاکتور اساسی مانند آسانسور، پارکینگ و انباری چشم‌پوشی کنید. به‌طورکلی واحدهایی که فاقد این گزینه‌ها باشند، ارزان‌تر از واحدهای دیگر به اجاره می‌روند.

ویژگی خانه هایی با اجاره ارزان

ویژگی خانه هایی با اجاره ارزان

ارزان‌ترین مستأجران کجا زندگی می‌کنند؟

چنانچه گفته شد، برای کاهش هزینه‌های خود می‌توانید نگاهی به شهرری، جوادیه، میدان خراسان، شمیران نو، یافت‌آباد، سه‌راه آذری، خواجه نظام، پاسدار گمنام، بروجردی، صد دستگاه، جشنواره، حکیمیه، نیکنام، استاد معین، وحیدیه و بریانک داشته باشید. در این مناطق هنوز می‌توان در آن‌ها واحدهای مسکونی باقیمت‌های تقریباً مناسب پیدا کرد. به عنوان مثال در جوادیه برای رهن کامل یک واحد مسکونی ۵۵ متری باید ۳۰ میلیون تومان هزینه کنید که در این شرایط قیمت نسبتاً مناسبی است. در منطقه آذری تهران نیز برای رهن یک واحد مسکونی ۳۵ متری، ۹ ساله باید ۲۱ میلیون تومان بودجه داشته باشید. یا به ‌عنوان ‌مثال قیمت رهن یک واحد مسکونی ۵۶ متری نوساز در شهرری، بیشتر از ‌۳۰ میلیون تومان نیست. در برخی از مناطق حاشیه تهران هم مثل پرند و شهرک اندیشه می‌توان واحدهای مسکونی باقیمت‌های مناسب برای اجاره پیدا کرد.

در این میان برای کاهش اجاره‌بها می‌توانید به شهریار، شهر صالحیه، اسلامشهر، گلستان و حتی گرم‌دره مراجعه کنید. مناطق ذکر شده جزو مناطقی هستند که دارای سیستم حمل‌ونقل ارزان و سریع مانند مترو هستند و شما می‌توانید به‌راحتی وارد محدوده کاری خود شوید.

سخن پایانی

اگر به دنبال رهن و اجاره واحد مسکونی در ۲۲ منطقه تهران هستید، باید به دنبال اجاره‌های ۱۰۰ تا یک‌میلیون تومانی باشید. در حال حاضر مناطقی مانند تهران‌پارس، مجیدیه، پیروزی، مناطق جنوبی یا مرکز کلان‌شهر تهران، مملو از واحدهای ارزان با اجاره ماهانه کم هستند؛ البته فراموش نکنید که برای پرداخت اجاره‌های پایین‌تر، باید مبلغ رهن بیشتری بپردازید.

همچنین شما می‌توانید با رهن ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی، واحد مطلوبی را در محدوده شهرری، جوادیه، میدان خراسان، شمیران نو، یافت‌آباد، سه‌راه آذری و صد دستگاه اجاره کنید. به‌ هر روی توصیه ما به شما این است که اگر از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستید یا درآمد پایینی دارید، سعی کنید واحد موردنظر خود را به‌صورت رهن کامل اجاره کنید. در این صورت شما مجبور نخواهید بود بخش عظمی از درآمدتان را صرف پرداخت اجاره‌بها کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید