همه چیز درباره اجاره ویلای جنگلی

ویلای جنگلی

حتماً برای مسافرت دسته ‌جمعی پیش‌آمده که نیاز به اجاره ویلا جنگلی یا کنار ساحل داشته‌اید. اجاره ویلا را به روش‌های مختلف و مدت ‌زمان‌های متفاوت، مانند اجاره ویلا یک ‌روزه یا مدت‌دار می‌توان انجام داد. تجربه بودن در دامان طبیعت و لذت از آن را با اجاره ویلای جنگلی به ‌راحتی به دست می‌آورید. در سراسر کشور مناطق خوش آب‌وهوای زیادی وجود دارد که برای اجاره ویلا مناسب هستند.

برای اجاره ویلا جنگلی روش‌های مختلفی را می‌توان انتخاب کرد که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • روش‌های اجاره ویلای جنگلی
 •  هزینه اجاره ویلا
 •  نکات مهمی که برای اجاره ویلا باید رعایت شوند.

روش‌های اجاره ویلا

برای اجاره ویلا با روش‌های مختلفی می‌توان اقدام کرد. از مراجعه حضوری و یا هماهنگی با آژانس‌های مربوطه تا رزرو به‌صورت اینترنتی، روش‌های مختلفی هستند که می‌توانید با آن‌ها ویلای جنگلی خود را رزرو کنید.

اجاره ویلا

مراجعه حضوری
عموماً در نزدیکی تمام مکان‌های جنگلی و سرسبز کشور، بالأخص مناطق شمالی، مکان‌های خاصی برای اجاره ویلا وجود دارد. محال است که از کنار آژانس‌ها و کیوسک‌های اجاره ویلا گذشته و آن‌ها را نبینید. انواع و اقسام تابلو و بنری که حکایت از انواع و اقسام ویلا از دوبلکس گرفته تا یک اتاق و سوییت، همه را در معرض دیدتان قرار می‌دهند. مدت‌زمان آن نیز بسته به درخواست شما می‌تواند به‌صورت اجاره ویلا یک‌روزه و یا مدت‌دار باشد.
گرچه در زمان تعطیلات رسمی شانس کمتری برای اجاره ویلای جنگلی با این روش، به دلیل تقاضای بسیار زیاد و مراجعین متعدد خواهید داشت. در تعطیلات نوروز از طرف سازمان گردشگری و شهرداری مناطق مختلف، کیوسک‌های اسکان مسافران متمرکز و منسجم‌تر به فعالیت مشغول‌اند. گرچه همیشه معضل اعتماد به افرادی ازاین‌دست را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.
رزرو به‌صورت اینترنتی
امروزه سایت‌های معتبر بسیاری هستند که درزمینه اجاره ویلا و مستغلات فعالیت می‌کنند. در این سایت‌ها می‌توانید مکان موردنظر خود و امکانات ویلا را به‌صورت کامل ببینید. قیمت‌ها را مقایسه کنید. شرایط هرکدام را سنجیده و انتخاب بهتری داشته باشید.

هزینه اجاره ویلا

هزینه اجاره ویلا یک‌روزه با توجه به نوع ویلا جنگلی یا ساحلی و متراژ و امکاناتی که هر ویلا در اختیار مسافران و مهمانانش قرار می‌دهد، متفاوت است. تعداد مهمانان نیز در نحوه محاسبه قیمت روزانه اجاره ویلا مؤثر است. ویلای جنگلی معمولاً به‌صورت دربست در اختیار مسافران و مراجعین قرار می‌گیرد و به همین دلیل قیمت بیشتری دارد.

اجاره ویلا را با توجه به نوع آن و تجهیزات و تعداد میهمان‌های خود به‌راحتی از طریق اینترنت و یا مراجعه حضوری می‌توانید اجاره کنید.

هزینه اجاره ویلا

زمان مراجعه، یکی دیگر از آیتم‌های مؤثر در نحوه محاسبه قیمت اجاره ویلاست. معمولاً شمال کشور در فصول سرد سال مراجعین کمتری برای اجاره ویلا دارد، بنابراین قیمت اجاره‌ها از دیگر فصول سال کمتر است.
معمولاً در تعطیلات چندروزه که تمام هم‌وطنان شاغل توان رفتن به مسافرت رادارند با توجه به میزان عرضه و تقاضا قیمت‌ها رشد بیشتری خواهند داشت.
آیتم‌هایی که ذکر شد بر میزان قیمت اجاره ویلا خصوصاً ویلای جنگلی و مبلغ اجاره آن بسیار مؤثر است. در حال حاضر با توجه به سرما و وضعیت آب‌وهوا ویلای جنگلی از حدود ۶۰ هزار تومان تا حتی مبلغ ۷۰۰-۸۰۰ هزار تومان برای یک‌شب متفاوت است. گرچه همیشه مکان‌های ارزان‌تر که به‌عنوان کلبه ارائه می‌شوند نیز موجود است. به همین صورت ویلاهای بسیار شیک و مجهز و دو یا تریبلکس باقیمت‌های حدود شبی یک‌میلیون تومان نیز یافت می‌شود.

هزینه اجاره ویلا با توجه به نوع امکانات و متراژ و محل قرارگیری آن متفاوت است. برای اجاره ویلا جنگلی از قبل با جستجویی ساده در اینترنت نیز می‌توانید میزان هزینه را تخمین بزنید.

ویلا جنگلی

نکات مهمی که برای اجاره ویلا باید رعایت شوند

 • با توجه به نیاز خود و خانواده نوع ویلای جنگلی خود را مشخص کنید. تعداد طبقات و اتاق‌ها را از قبل تعیین کنید.
 •  از سالم بودن سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی آن حتماً قبل از اسکان اطمینان حاصل کنید.
 • ویلای جنگی با توجه به دور بودن از شهر باید از امنیت لازم برخوردار باشد.
 • به هرکسی برای اجاره ویلا اعتماد نکنید. امنیت خود و خانواده‌تان در زمان اقامت شما در آن مکان ممکن است توسط افراد سودجو به خطر بیفتد.
 •  هر ویلا معمولاً تعداد افراد مشخصی را برای اسکان می‌پذیرد. قبل از پرداخت هرگونه وجهی از امکانات لازم به تعداد تمام همراهانتان مطمئن شوید.
 • اکثر ویلاها که به‌طور قانونی برای اجاره قرار می‌گیرند برگزاری مهمانی را ممنوع می‌دانند. در صورت نیاز حتماً از قبل با صاحب‌ملک هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

اجاره ویلا

 • قبل از پرداخت پیش‌پرداخت و رزرو از امکان اسکان خود در تاریخ مشخص مطمئن شوید.گاهی افراد واسطه بدون هماهنگی با مالک اقدام به اجاره ویلا می‌کنند.
 •  در صورت عدم امکان حضور در تاریخ مقرر از قبل با مالک هماهنگی کرده و احتمالاً مبلغی را از پیش‌پرداخت را از وجه اصلی کم می‌کنند. بنابراین قبل از اقدام به رزرو اجاره ویلا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید.
 •  سالم بودن آب شرب و امکانات رفاهی دیگر از قبیل اجاق‌گاز، یخچال و… قبل از اسکان جزء مواردی هستند باید چک شوند.
 • گرچه شاید شما برای تجربه طبیعت ویلای جنگلی را انتخاب کرده‌اید اما آنتن دهی تلفن همراه هم امری ضروری است.
 •  تعداد روزهای اقامت خود را در صورت امکان از قبل مشخص کنید. هزینه اجاره ویلا یک‌روزه با یک هفته و یا بیشتر متفاوت است. معمولاً اقامت بیشتر تخفیف شامل تخفیف می‌شود.
 • بهتر است لوازم بهداشتی شخصی و حتی ملحفه‌های یک ‌بار مصرف را با خود همراه داشته باشید. بسیاری از کارکنان ویلا و صاحبانشان برای جلب رضایت مشتری هم که شده نظافت را معمولاً رعایت می‌کنند.

قیمت اجاره ویلا

برای تجربه‌ای لذت‌‌بخش در دل طبیعت و بهره‌گیری از هوای مطلوب به ‌دور از شلوغی و آلودگی شهرها اجاره ویلای جنگلی گزینه مناسبی است. برای اجاره ویلا یک‌روزه می‌توانید با مراجعه به سایت های مختلف اطلاعات موردنیاز خود را جستجو کنید. بازه قیمت اجاره ویلا بسیار گسترده است. با توجه به نیاز خود و همراهانتان قبل از شروع سفر اقدام به رزرو ویلای جنگلی موردعلاقه‌تان کنید. حتماً نکات مهم و ضروری امنیت و آسایش را قبل از پرداخت هرگونه وجهی چک کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید