برای اجاره خانه دانشجویی در سنندج چه بودجه ای باید داشته باشیم؟

اجاره خانه دانشجویی در سنندج

رفتن به دانشگاه و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، بخش مهمی از زندگی هر فرد را تشکیل میدهد. انتخاب شهر و شیوه‌ی زندگی در آن تصمیمی بسیار مهم و آینده ساز است. اگر شما برای درس خواندن بخواهید به شهری غیر از شهر خود بروید و در آنجا اسکان پیدا کنید، باید مکانی برای زندگی پیدا کنید.
افراد بسیاری از خوابگاه های دانشجویی استفاده می کنند، که آن هم مزیت های خودش را دارد. اگرچه ممکن است معایبی که دارد برخی افراد را مجاب کند تا در صورت امکان مکانی دیگر را برای زندگی فراهم کنند. از نمونه مشکلاتی که می توان به آن در خوابگاه ها اشاره کرد، برخی محدودیت‌ها است که جهت امنیت و برقراری نظم در آنجا اعمال می‌شود. هم چنین ممکن است برخی از دانشگاه‌ها خوابگاه نداشته باشند و یا فردی بخواهد علاوه بر درس خواندن، برای کسب تجربه و یا درآمد مشغول به کار شود و ممکن است ساعات ورود و خروج و برخی از محدودیت‌های یاد شده برایش دردسرساز شوند و این افراد بعضاً تصمیم می‌گیرند خانه ای را برای اسکان بیابند.
یکی از شهر هایی که دانشجویان برای تحصیل در رشته های مختلف به آنجا می‌روند، سنندج است. این شهر دانشگاه‌های مهمی دارد که سالانه پذیرای عده زیادی دانشجو از سراسر کشور است. در ادامه به بحث درباره دانشگاه‌های مهم و اجاره خانه دانشجویی در سنندج می‌پردازیم.

در این مقاله مروری بر سرفصل های زیر خواهیم داشت:

 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج
 • دانشگاه کردستان
 • دانشگاه علوم پزشکی کردستان
 • دانشگاه فرهنگیان
 • دانشگاه پیام نور کردستان
 • موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی سنندج
 • رنج قیمت خانه های متراژ پایین و دانشجویی در سنندج
 • راه های پیدا کردن خانه

دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سنندج

دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در ۲۳ شهریور ۱۳۶۲ در شهر سنندج مرکز استان کردستان ایران تاسیس شد و فعالیت آموزشی‌اش با ۲۲ دانشجو در رشته کاردانی کشاورزی کلید خورد. امروزه این واحد دانشگاهی با ۷ دانشکده مصوب: فنی و مهندسی، دامپزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی، پرستاری و مامایی، علوم پایه، روانشناسی و علوم تربیتی از بزرگترین دانشگاه‌های منطقه با رتبه بسیار بزرگ سطح الف به‌شمار می‌آید.
در آخرین روزهای ریاست آقای دکتر جاسبی به صورت مشروط به واحد جامع ارتقا یافت اما بعد از شروع دوره ریاست فعلی دانشگاه، آقای دکتر دانشجو، ارتقای آن به حالت تعلیق درآمده است. این واحد در حال حاضر دارای ۲۸۹ عضو هیئت علمی و ۱۲۰ رشته تحصیلی با بیش از ۱۱۰۰۰ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

 

دانشگاه آزاد سنندج

 

دانشگاه علوم پزشکی کردستان

دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۱۳۶۵ به عنوان مجموعه آموزشی پژوهشی سازمان منطقه‌ای بهداشت و درمان استان کردستان تأسیس شد. برنامه‌های آموزشی این دانشگاه از ابتدا تحت عنوان آموزشکده پزشکی و پیراپزشکی از آبان و بهمن ماه سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۷۶ نفر دانشجو در رشته کاردانی (۴۴ نفر علوم آزمایشگاهی و۳۲ نفر پرستاری) شروع و متعاقب آن در مهرماه و بهمن ماه سال ۱۳۶۶ تعداد ۶۶نفر دانشجو شامل (۲۸ نفر کاردان علوم آزمایشگاهی و۳۸ نفر کارشناس پرستاری) پذیرفته شدند و این روند با پذیرش دانشجو در رشته کاردانی مامائی علاوه بر رشته‌های یاد شده ادامه یافت.
در سال تحصیلی ۱۳۷۰–۱۳۷۱ آموزش رشته پزشکی و رشته‌های پیراپزشکی در مقطع کاردانی (شامل بهداشت خانواده، مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت محیط) نیز اضافه گردید که دانشجویان رشته پزشکی سهمیه این استان در دانشگاه‌های علوم پزشکی (اصفهان، ایران و زنجان) و دانشکده علوم پزشکی قزوین به تحصیل مشغول بودند که در سال ۱۳۶۸ با همت مسئولین وزارت متبوع و با تأسیس و ایجاد دانشکده علوم پزشکی در استان موافقت گردید و متعاقب آن در مردادماه سال ۱۳۷۱ به دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی ارتقاء یافت.

دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان و نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در ایران است. این دانشگاه در سال ۱۳۹۰ با تجمیع کلیه مراکز تربیت معلم سراسر ایران تأسیس شد و دارای حدود ۹۸ واحد دانشگاهی (در قالب ۶۴ پردیس و ۳۴ مرکز وابسته به پردیس)است. دانشگاه فرهنگیان از بزرگترین و گسترده‌ترین دانشگاه‌های ایران است و دکتر حسین خنیفر به عنوان اولین رئیس دانشگاه فرهنگیان، ریاست این دانشگاه مأموریت محور و استراتژیک را به عهده دارد.

دانشگاه کردستان

این دانشگاه در سال ۱۳۵۳ کار خود را با عنوان دانشسرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز کرد و در ادامه به عنوان یکی از پردیس‌های دانشگاه رازی درآمد. در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان «دانشگاه کردستان» به رسمیت شناخت. این دانشگاه هم ‌اکنون دارای ۸۰ رشته مقطع در هفت دانشکده و ۳۵۰ نفر عضو هیئت علمی و حدود ۱۰۰۰۰ نفر دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. رشته زبان و ادبیات کردی برای نخستین بار در ایران در این دانشگاه و از سال تحصیلی ۹۴ با پذیرش ۴۰۰ نفر دانشجو آغاز به‌کار خواهد کرد. دکتر فریدون معتمد وزیری، (۱۳۰۱–۱۳۸۵)، سیاستمدار، استاد دانشگاه و بنیانگذار دانشگاه کردستان و دانشگاه رازی کرمانشاه است.

 

کردستان

 

دانشگاه پیام نور کردستان

دانشگاه پیام نور اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته‌است. ضمناً بر اساس رتبه‌بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه‌های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.
یکی از بزرگ‌ترین و وسیع‌ترین دانشگاه‌ها در ایران مراکز و واحدهای تحت‌پوشش دانشگاه پیام‌نور هستند که تعداد قابل ‌توجهی از داوطلبان ورود به آموزش عالی را پوشش می‌دهند. این دانشگاه براساس روش آموزش از راه دور و نیمه ‌حضوری تأسیس شده و دارای شیوه آموزشی خاصی هستند. این سیستم دانشگاهی نیز در سنندج احداث کرده است که خدمات تعلیم و تحصیلی را به دانشجویان ارائه میکند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی سنندج

دانشگاهی نیمه دولتی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. تأسیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی در مهرماه سال ۱۳۷۰ به تصویب رسیده‌است و امروزه بیش از ۱۰۰۰ مرکز آموزشی در رشته‌های مختلف مهارتی در سراسر کشور دارد. بیش از ۲۰۰ مرکز آموزشی این دانشگاه در کلان‌شهر تهران قرار گرفته‌است. این دانشگاه با هدف افزایش سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی است، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی-کاربردی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خبرگی اقدام می‌کند.

رنج قیمت خانه های متراژ پایین و دانشجویی در سنندج

اگر به فکر اجاره خانه دانشجویی در سنندج هستید خوب است ابتدا قیمت ها را از طریق پرس و جو و یا از طریق راه های ارتباط جمعی مانند اینترنت و سایت های مختلف بررسی کنید. در ادامه برخی از آگهی ها را برای نمونه معرفی میکنیم.

 • رهن ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، اجاره ۲۵۰,۰۰۰ تومان، نوع ملک: خانه، سن بنا:۵-۱۰ سال، انباری دارد، متراژ:۶۰، تعداد اتاق:۱
 • رهن ۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، اجاره ۱۵۰,۰۰۰ تومان، نوع ملک: خانه،سن بنا:۱۰-۱۵ سال،متراژ:۶۵،تعداد اتاق:۱
 • رهن ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان، نوع ملک:آپارتمان،سن بنا:نوساز، پارکینگ دارد، انباری دارد, آسانسور دارد, متراژ:۱۲۴،تعداد اتاق:۳

راه های پیدا کردن خانه

اگر قصد اجاره خانه دانشجویی در سنندج را دارید می توانید به بنگاه های محله ای که مدنظرتان است بروید البته بهتر است کسی که به آن مکان و یا شهر آشنایی دارد همراهتان باشد. هم چنین قبل از معامله از معتبر بودن بنگاه معاملاتی و ایمن بودن معامله اطمینان حاصل کنید. هم‌چنین می‌توانید از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌های به روزی که درباره اجاره و یا خرید خانه اطلاعات می‌دهند استفاده کنید.

 

اگر از سایت‌های آنلاین برای اطلاع از قیمت ها اقدام می‌کنید، حتما مطمئن شوید که سایت مورد نظرتان به روز شده و اطلاعات دقیقی در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

برای اجاره خانه دانشجویی در سنندج بهتر است در نظر داشته باشید که محل خانه تا حدودی نزدیک به دانشگاهتان باشد یا ایستگاه سرویس‌های دانشگاه در نزدیکی آن قرار داشته باشند.

برچسب ها:
پیام بگذارید