بهترین مناطق خرمشهر برای اجاره ی خانه ویلایی کدام است؟

اجاره خانه در خرمشهر

خرمشهر یکی از شهرهای جنوبی استان خوزستان محسوب می‌شود که در جنوب غربی ایران واقع شده است. این شهر به دلیل شرایط جغرافیایی خاص خود از نظر اقتصادی و سیاسی جایگاه ویژه‌ای بین شهرهای کشور دارد. جریان اقتصادی موجود در خرمشهر باعث شده است افراد زیادی از شهرهای مجاور نیز دنبال سکونت در خرمشهر باشند. به همین دلیل جمعیت افراد حاضر در خرمشهر در طول سال به طور مداوم در حال کم و زیاد شدن است. در حال حاضر عده‌ای از ساکنان خرمشهر بومیان منطقه هستند که از زمان تولد در این شهر سکونت دارند. همچنین گروهی از اهالی خرمشهر در واقع مهاجرانی هستند که به دلایل مختلفی مانند شرایط کاری یا سفرهای تفریحی در این شهر سکونت دارند. این موضوع باعث شده است بازار خرید خانه‌های بزرگ و ویلایی در خرمشهر داغ شده و افراد زیادی از بومیان یا مهاجران خواهان سکونت در خانه‌های ویلایی این شهر شوند. با توجه به وجود تعداد زیادی خانه‌ی ویلایی در خرمشهر یافتن خانه‌ی دلخواه در این شهر کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد. تنها نکته‌ی مهم برای این منظور پیدا کردن محله‌هایی برای خرید خانه‌ی ویلایی است. محله‌هایی که از نظر دسترسی به مراکز مختلف محدودیتی برای ساکنان نداشته باشند. به همین دلیل در این مطلب به بررسی بهترین محله‌های خرمشهر برای خرید خانه ویلایی پرداخته‌ایم. در صورتی که شما هم قصد دارید در این شهر خانه‌ی ویلایی بخرید، مطالعه‌ی این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین محله‌های خرمشهر برای خانه ویلایی

خرمشهر هم مانند هر شهر دیگر محله‌ها و مناطق مختلفی دارد. هریک از این محله‎ها با امکانات و تراکم جمعیت مختلف برای گروهی از افراد منطقه‌ای مطلوب به منظرو سکونت محسوب می‌شوند. در این بخش بعضی از محبوب‌ترین و بهترین محله‌های خرمشهر برای خرید ویلا را را نام برده‌ایم.
بلوار بیت المقدس: این بلوار با نزدیکی به رود کارون، پارک کارون و بوستان بیان یکی از مناطق سرسبز و از طولانی‌ترین خیابان‌های خرمشهر محسوب می‌شود. نزدیکی به رود کارون باعث شده است بلوار بیت المقدس در طول شب هوای خنکی داشته باشد. این بولوار از یک سمت به میدان معلم منتهی شده و از سمت دیگر با پل آزادی به آن طرف رو کارون منتهی می‌شود. این بلوار در سمت دیگر رود کارون از کنار پارک آزادی و شهربازی عبور کرده و تا میدان پمپ بنزین ادامه داد. رستوران‌های مختلفی که در بلوار بیت المقدس، حوالی میدان معلم وجود دارند و پارک‌ها وجود دارد، باعث شده افراد زیادی برای رستوران‌گردی به این بلوار رفت و آمد داشته باشند. یک خانه‌ی ویلایی با متراژ ۲۰۷ متر و زیر بنای ۱۳۰ متری در این خیابان، ۱۰ سال ساخت، مجهز به دو اتاق خواب و کمد دیواری‌های بزرگ، نشیمن دلباز و نورگیر، کفپوش سرامیک، حیاط خلوت بزرگ و سر پوشیده با گنجایش سه ماشین و دو سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی در حیاط قیمتی برابر با ۳۱۰ میلیون تومان دارد.

بلوار شهید رجایی

یکی از طولانی‌ترین بلوارهای خرمشهر بلوار شهید رجایی است. این بلوار از میدان شهید رجایی شروع شده و به بلوارهای رسول اکرم و بهارستان می‌رسد. یکی از ویژگی‌های مثبت بلوار شهید رجایی وجود سینما هلال در آن است که موجب رفت‌وآمدهای مختلف و سرزندگی این منطقه شده است. همچنین به لطف وجود سینما، غذاخوری‌ها و فست‌فودهای مختلفی در این بلوار شکل گرفته‌اند. یک خانه‌ی ویلایی قدیمی در این خیابان با متراژ ۲۴۰ متر و قدمت ۲۰ سال، دارای سه اتاق خواب، حیاط بزرگ و درب ماشین رو، ظرفیت پارک ۳ خودرو، بازسازی شده و دو طبقه با قیمت ۵۲۰ میلیون تومان برای فروش در نظر گرفته شده است.

بلوار بهارستان

اگر از افرادی هستید که ترجیح می‌دهید نزدیکی مراکز درمانی سکونت داشته باشید، بلوار بهارستان خرمشهر انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. بلوار بهارستان که از یک سو به بلوار شهید رجایی و رسول اکرم و از سوی دیگر به میدان مقبل منتهی شده است، یکی از خیابان‌های آرام و تمیز خرمشهر محسوب می‌شود. این بلوار به دلیل نزدیکی به بیمارستان سوم خرداد یکی از محله‌های محبوب برای افرادی است که مایل هستند به مراکز درمانی و بهداشتی نزدیک باشند. یک خانه‌ی نوساز کلید نخورده با متراژ ۱۸۰ متر، دارای سه اتاق خواب، حیاط و دو پارکینگ در این خیابان حدود ۲۸۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

اجاره خانه در خرمشهر

بلوار مقاومت

برای افراد پرهیجان و شلوغ زندگی در محله‌های آرام و بی‌روح ناخوشایند است. اگر شما هم در همین گروه قرار دارید بلوار مقاومت خرمشهر با مراکز مختلف یکی از سرزنده‌ترین مناطق این شهر محسوب می‌شود. این بلوار که از میدان مقاومت شروع و تا میدان اردیبهشت ادامه دارد، از محله‌هایی با فرعی‌ها و دسترسی‌های فراوان است. شعب بانک‌های مختلف، بازار روز، بوستان گل‌ها، آموزشگاه‌ها و موسسات مختلف و… از جمله امکانات موجود در این بلوار است. همچنین یک خانه ویلایی دوطبقه به مساحت ۲۲۵ متر، دارای دو اتاق خواب در طبقه‌ی اول و سه خواب در طبقه‌ی دوم، حیاط بزرگ و دلباز با درب ماشین رو، کمد دیواری‌های جادار و ظرفیت پارک دو خودرو با مبلغ حدود ۶۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

کوی معین

این محله یکی از بزرگ‌ترین محله‌های خرمشهر به شمار می‌آید که فرعی‌های مختلفی دارد. به عبارت دیگر کوی معین یکی از مسکونی‌ترین مناطق خرمشهر است و خبری از شلوغی‌های معمول شهر در فرعی‌های این منطقه نیست. البته به دلیلی مجاورت با دانشگاه آزاد اسلامی خرمشهر، می‌توان گفت این منطقه شلوغی خاص خود را دارد. اما در مجموع خبری از سرو‌صدای حاکم بر سایر مناطق در محله‌ی کوی معین نیست. البته به دلیل قرارگیری در حومه‌ی خرمشهر دسترسی به مراکز مختلف برای ساکنان کوی معین کمی سخت خواهد بود. یک خانه‌ی ویلایی ۲۴۰ متری با سه اتاق خواب، دو سرویس بهداشتی، حیاط بزرگ با درب ماشین‎رو در بهترین خیابان کوی معین قیمتی برابر با ۲۱۰ میلیون تومان دارد.

بلوار ایران زمین

از میدان پمپ بنزین تا رودخانه‌ی کارون مسیر عبور بلوار ایران زمین محسوب می‌شود. این بلوار یکی از خلوت‌ترین خیابان‌های خرمشهر به شمار می‌آید که مراکز قابل توجهی در آن وجود ندارد. بنابراین در صورتی که به دنبال خیابان‌ها و محله‌های خلوت هستید می‌توانید بلوار ایران زمین را هم در فهرست محله‌های محبوب خود قرار دهید. یک خانه‌ی ۳۰۰ متری ۱۷ سال ساخت در این خیابان با چهار اتاق خواب، دو سرویس بهداشتی، حیاط بزرگ و ظرفیت پارک دو خودرو قیمتی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان دارد.

بلوار یادمان‌ها

از دیگر محله‌های خوش نام خرمشهر می‌توان به بلوار یادمان‌ها اشاره کرد. وجود مدارس مقاطع مختلف در این بلوار، کنار ورزشگاه‌ یادآوران و مراکز خرید بلوار یادمان‌ها را به یکی از بهترین مناطق برای خانواده‌های فرزنددار تبدیل کرده است. بنابراین در صورتی که ترجیح می‌دهید با خانواده‌ی خود در خانه‌ای ویلا سکونت داشته باشید، بلوار یادمان‌ها نیز انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. یک خانه‌ی نوساز دوطبقه، با دو اتاق خواب در هر طبقه، حیاط و دو پارکینگ ماشین سرنبش بلوار اصلی یادمان‌ها با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان برای فروش آماده است.

بلوار نقدی

اجاره خانه در خرمشهر

این خیابان از کنار رود کارون شروع شده و تا بلوار مقاومت ادامه دارد. مجاورت با بازار رود و وجود مدارس مختلف در این خیابان آن را به یکی خیابان‌های محبوب برای سکونت خانواده‌های فرزنددار تبدیل کرده است. این بلور در بخش نزدیک به رود کارون هوای خنک‌تر و مطبوع‌تری دارد. یک خانه‌ی نوساز دو طبقه در این خیابان با متراژ هر طبقه ۱۲۰ متر با کمد دیواری‌های متعدد، پنجره دو جداره، درب ضد سرقت ریموت‌دار و… قیمتی برابر با ۵۶۰ میلیون تومان دارد. فاصله‌ی خانه تا فلکه فقط ۵ دقیقه پیاده‌روی است.

خیابان آرش

خیابان آرش از محله‌های محبوب خرمشهر بوده و یکی از بهترین مناطق مسکونی این شهر محسوب می‌شود. تعداد فروشگاه‌ها یا مراکز تجاری و اداری موجود در این خیابان کمتر از سایر نقاط شهر است و به همین دلیل خیابان آرش از مسکونی‌ترین محله‌های خرمشهر به شمار می‌آیند و مناسب افرادی است که از شلوغی فراری هستند. همچنین یک خانه‌ی دو بلکس با ۱۵۲ متر در طبقه‌ی پایین و ۱۰۲ متر در طبقه‌ی بالا، دارای سه اتاق خواب در طبقه‌ی پایین و دو اتاق در طبقه‌ی بالا، دو سرویس بهداشتی، آشپزخانه‌ و حیاط بزرگ و ظرفیت پارک دو خودرو به مبلغ ۷۵۵ میلیون تومان آماده‌ی فروش است.
تعداد محله‌ها و خیابان‌های محبوب یا خوش‌نام خرمشهر کم نیست. اما معرفی همه‌ی آن‌ها از ظرفیت این مطلب خارج است. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورتی که قصد دارید در این شهر سکونت داشته باشید، در مناطق مختلف شهر با بومیان منطقه صحبت کنید تا نظر هریک را درباره‌ی محله‌های محبوب خرمشهر بدانید. با این کار از تجربه‌ی چندین و چند ساله‌ی بومیان برای انتخاب بهترین مکان استفاده خواهید کرد. همچنین پیش از اقدام به خرید خانه‌های ویلایی دسترسی هر خانه را به مراکز مختلف بسنجید تا پس از خرید برای تردد روزانه‌ی خود محدودیتی نداشته باشید. در آخر فراموش نکنید تنها با جستجو و حوصله‌ی کافی می‌توانید خانه‌ی ویلایی دلخواهتان را پیدا کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید