هزینه رهن و اجاره خانه در آستانه چگونه است؟

رهن و اجاره خانه در آستانه

رهن و اجاره خانه در آستانه به‌عنوان یکی از شهرهای خوش‌نام استان مرکزی باقیمت‌های متفاوتی در بازار املاک آن معامله می‌شود. بافت شهر آستانه به دلیل تاریخی بودن آن در اکثر نقاط به‌صورت خانه‌های قدیمی ویلایی است. البته با افزایش میزان ساخت‌وسازها موارد اجاره آپارتمان در آستانه نیز از بازار پررونقی برخوردار است. رهن خانه در آستانه نیز باقیمت مناسبی برای سکونت برخوردار است. شهر تاریخی آستانه در مجاورت شهر شازند در استان مرکزی واقع‌شده است. این شهر تاریخی به دلیل برخورداری از تاریخ غنی و امامزاده‌های متعدد خود یکی از شهرهای برجسته استان مرکزی  برای گردشگری است. شهر آستانه  به دلیل قرارگیری در دامنه کوه از آب‌وهوای کوهستانی برخوردار است که زمستان‌هایی سخت و تابستان‌هایی معتدل دارد. لازم به ذکر است که معادن طلای شهر آستانه یکی از قدیمی‌ترین معادن طلای کشور است.

جستجو برای رهن و اجاره آپارتمان در هومینگ

در ادامه به بررسی بازار اجاره مسکن در شهر آستانه با سرفصل‌های زیر می‌پردازیم :

  • آشنایی با شهر آستانه
  • اجاره خانه در آستانه
  • اجاره آپارتمان در آستانه

آشنایی با شهر آستانه

شهر آستانه از شهرهای خوش‌نام استان مرکزی در ۶ کیلومتری شازند و فاصله ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع‌شده است. این شهر که یکی از مرتفع‌ترین شهرهای کشور است، توسط سه رشته‌کوه احاطه ‌شده است. از همین رو دارای آب‌وهوای کوهستانی است. شهر تاریخی آستانه به دلیل قرارگیری بارگاه‌های متبرکه و امامزادگان علوی خود شهری زیارتی و توریستی محسوب می‌شود. از جاذبه‌های  تاریخی و زیارتی این شهر می‌توان به وجود ۴ مکان متبرکه از فرزندان امام علی (ع) اشاره کرد. درختان کهن و زیبای این شهر از محبوبیت و معروفیت خاصی برخوردارند. از جاذبه‌های طبیعی آستانه همچنین  می‌توان به چشمه و غار دوخواهران، چشمه‌های کوه قرقدر، جنگل‌های حفاظت‌شده بلوط، پیست اسکی پاکل اشاره کرد. پارک حرم، اردوگاه امیرکبیر، حمام حاج ربیع، بنای تاریخی امامزادگان پیر اسماعیل و طوغان ترک  از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر زیبا است. لازم به ذکر است که با توجه به طبیعت زیبا و غنی این شهر، اغلب ساکنان آن به شغل دامداری و کشاورزی مشغول‌اند.

رهن و اجاره خانه در آستانه

رهن و اجاره خانه در آستانه

اجاره خانه در آستانه

اجاره خانه در آستانه با توجه به بافت قدیمی این شهر که از خانه‌های ویلایی قدیمی تشکیل‌شده است از بازار پررونقی برخوردار است. اجاره خانه در آستانه از قیمت مناسبی برخوردار است. البته قیمت اجاره خانه در آستانه را با توجه به موقعیت قرارگیری ملک، مساحت و سن بنا تعیین می‌شود. بنابراین برای اجاره خانه در آستانه باید سراغ خانه‌های کوچک‌تر و قدیمی‌تر بروید. خانه‌های مرکز شهر نیز به دلیل دسترسی به امکانات مختلف شهری از قیمت بالاتری برخوردار است. همچنین خانه‌های نوساز که از آخرین امکانات و وسایل داخلی برخوردارند نیز عموماً از قیمت بالاتری برای اجاره خانه در آستانه دارند. عموماً خانه‌های اجاره‌ای در آستانه از مساحتی در حدود ۱۰۰ مترمربع برخوردارند و سازه‌های یک یا دوطبقه و حیاط دار هستند. موارد رهن آپارتمان در آستانه نیز از دیگر گزینه‌های سکونت در این شهر زیبا و تاریخی است.

اجاره خانه در آستانه با توجه به بافت قدیمی این شهر که عموماً از خانه‌های ویلایی تشکیل‌شده است، از قیمت‌های مناسبی برخوردار است.

اجاره آپارتمان در آستانه

رهن و اجاره آپارتمان در آستانه

رهن و اجاره آپارتمان در آستانه

اجاره آپارتمان در آستانه نیز با توجه به ویژگی‌های شهری آن از ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلفی برخوردار است. قیمت‌های اجاره آپارتمان در آستانه بر اساس مشخصات خاص ساختمان و سن بنا تعیین می‌شود. بنابراین برای اجاره آپارتمان در آستانه باقیمت مناسب باید سراغ ساختمان‌هایی با قدمت بالاتر و کوچک‌تر بروید. برای مثال آپارتمانی ۱۳ ساله و ۴۰ متری در نزدیکی مرکز شهر با امکانات مناسب با مبلغ ۲ میلیون تومان ودیعه و اجاره ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان برای اجاره آگهی شده است. همچنین موارد رهن آپارتمان در آستانه نیز از قیمت‌های متغیری با توجه به امکانات ساختمان برخوردار است.برای مثال برای رهن آپارتمان در آستانه با مساحتی در حدود ۶۲ متر با امکانات رفاهی مناسب نیاز به حداقل ۳۰ میلیون تومان بودجه خواهید داشت. آپارتمان‌های نوساز در آستانه برای اجاره نیز از قیمت بالایی با توجه به موقعیت ملک برخوردارند.

قیمت‌های اجاره آپارتمان در آستانه با توجه به موقعیت ملک، امکانات سازه و نوساز بودن یا نبودن آن تعیین می‌شود.

شهر آستانه با توجه به قدمت تاریخی و جاذبه‌های طبیعی که دارد سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است. شهر آستانه به دلیل قرارگیری در مجاورت کوه‌های اطراف آن از آب‌وهوایی مطلوب و طبیعتی بی‌نظیر برخوردار است. آستانه از شهرهای استان مرکزی است که در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اراک واقع‌شده است. اجاره خانه در آستانه با توجه به بافت قدیمی و ویلایی این شهر باقیمت مناسبی برای متقاضیان در دسترس قرار دارد. برای سکونت و رهن آپارتمان در آستانه همچنین ساختمان‌های قدیمی و نوسازی در سراسر شهر وجود دارد که از قیمت‌های متفاوتی برخوردارند. اجاره آپارتمان در آستانه با توجه به موقعیت ملک و دسترسی به سایر نقاط شهر همچنین امکانات سازه تعیین می‌شود. برای اجاره آپارتمان در آستانه باقیمت مناسب می‌توانید سراغ ساختمان‌های قدیمی‌تر و کوچک‌تر شهر بروید که قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر موارد اجاره دارد.

برچسب ها:
پیام بگذارید