هزینه رهن و اجاره خانه در کرمان چگونه است؟

رهن و اجاره خانه در کرمان

رهن و اجاره خانه در شهر زیبا و قدیمی کرمان به صورتی است؟ مبالغ اجاره خانه در کرمان مانند بسیاری از شهرهای دیگر در محله‌های مختلف متغیر و بر اساس موقعیت ملک در منطقه قیمت‌گذاری می‌شود. محله‌های مختلف در کرمان هرکدام ویژگی‌ها ، امکانات درنتیجه قیمت متفاوتی برای اجاره ملک مسکونی دارند. بنابراین شناخت محله‌های مختلف شهر برای آشنایی با هزینه‌های اجاره در تصمیم‌گیری و اختصاص بودجه برای اجاره خانه در کرمان ضروری است. در حالت کلی به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر کرمان مناطق غربی جزو گران‌قیمت‌ترین و مناطق شرقی شهر در رده ارزان‌ترین‌ها برای اجاره ملک قرار می‌گیرند. با این فرمول کلی می‌توانید قیمت‌های اجاره خانه در کرمان را به سه دسته ارزان‌ترین، متوسط و گران‌ترین تقسیم کرده و با توجه به آن اقدام به اجاره ملک موردنظر کنید. اجاره آپارتمان در کرمان نیز از همین الگو پیروی می‌کند. بنابراین با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید منطقه مناسب مسکونی خود را انتخاب کنید.

سرفصل‌های زیر در خصوص هزینه‌های اجاره خانه در کرمان اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

  • گران‌ترین محله‌های کرمان برای اجاره خانه
  • محله‌های مرکزی با قیمتی مناسب برای سکونت
  • ارزان‌ترین محله‌های کرمان برای اجاره خانه
هزینه های اجاره خانه در کرمان

هزینه های اجاره خانه در کرمان

خرید خانه و آپارتمان در کرمان

همان‌طور که گفته شد گران‌ترین محله‌ها برای اجاره خانه در کرمان در سمت غربی و شمال غربی آن متمرکز شده‌اند. این محله‌ها مختص سکونت افراد مرفه جامعه کرمان و خانواده‌های اصیلی است که از گذشته در آن ساکن بوده‌اند. قیمت‌های بالای رهن و اجاره آپارتمان در کرمان و محله‌های غربی آن نیز به دلیل مشخصات خاص این مناطق از شهر است. اختصاص امکانات شهری و رفاهی مناسب در این مناطق، کوچه‌ها و خیابان‌هایی عریض در کنار آرامش مسکونی از مشخصه‌های این مناطق است. علاوه بر آن به دلیل متمول بودن ساکنان این مناطق اکثر سازه‌های ویلایی یا آپارتمانی آن بسیار لوکس و شیک هستند. از جمله محله‌های بارز در این منطقه می‌توان به محله‌های هزار و یک‌شب، شفا، میدان آزادی، امام‌جمعه و الهیه اشاره کرد. جالب است بدانید که حتی در این محله‌ها نیز برخی ساختمان‌های مشابه دارای قیمت‌های متفاوتی هستند . اما در حالت کلی هزینه‌های اجاره خانه در کرمان و مناطق غربی آن به ازای هر ۲۰۰ مترمربع در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان رهن کامل است. البته متأسفانه مالکان این خانه‌های ویلایی تمایلی به دریافت مبلغ ودیعه ندارند و اغلب خانه‌های این مناطق با اجاره‌های ۲٫۵ تا ۴٫۵ میلیون تومان آگهی می‌شوند. مبلغ اجاره آپارتمان در کرمان و این محله‌ها نیز اغلب بیش از ۱ میلیون تومان به ازای هر مترمربع رهن کامل است. با این اوصاف تنها قشر مرفه جامعه که از درآمد بالایی برخوردارند، قادر به سکونت در چنین محله‌هایی خواهند بود.

محله‌های غربی و شمال غربی برای اجاره خانه در کرمان از مساحت‌هایی بیش از ۲۰۰ مترمربع برخوردار بوده و هزینه‌های بالایی را برای سکونت دریافت می‌کنند.


محله‌های مرکزی با قیمتی مناسب برای سکونت

محله‌های مرکزی کرمان از آنجا که به سایر نقاط شهر دسترسی مناسبی دارند می‌توانند انتخاب خوبی برای قشر متوسط جامعه باشند. در این مناطق برای اجاره خانه در کرمان قیمت‌های متوسط و مناسبی را می‌توان برای خانه‌های خوب آن جستجو کرد. از جمله محله‌های مرکزی شهر که برای سکونت امکانات مناسبی دارند می‌توان به محله‌های رسالت، بلوار جهاد و شهرک فرهنگیان اشاره کرد. در بلوار جهاد برای اجاره خانه در کرمان به ازای هر ۲۰۰ متر بودجه‌ای در حدود ۱۰۰- ۱۵۰ میلیون تومان برای رهن کامل باید داشته باشید. آپارتمان‌های این محله با توجه به مساحت‌های مختلفی که دارند، با بودجه‌های مختلفی در آن می‌توان به اجاره آپارتمان در کرمان اقدام کرد. برای مثال آپارتمانی ۱۲۰ متری و بازسازی‌شده در خیابان عطار این محله با ۱۰ میلیون تومان ودیعه و اجاره ۱ میلیون و ۱۰۰ هزارتومانی آگهی شده است. لازم به ذکر است که واحدهای بزرگ‌تر و نوساز در این منطقه از قیمت‌های بسیار بالاتری برخوردارند. قیمت‌های اجاره آپارتمان در کرمان و محله‌های رسالت و شهرک فرهنگیان کاهش چشمگیری داشته و از مبالغ فوق کمتر است. برای مثال آپارتمانی نوساز و ۹۱ متری در رسالت با کلیه امکانات و ودیعه ۱۰ میلیون تومان و اجاره ۷۵۰ هزار تومان آگهی شده است. جالب است بدانید که هر چه به سمت شرقی شهر کرمان در محله‌های آن پیشروی کنید مساحت‌های خانه‌ها و آپارتمان‌های مسکونی کمتر شده و در نتیجه هزینه اجاره آن‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند.

چه محله هایی در کرمان قیمت مناسبی دارند؟

چه محله هایی در کرمان قیمت مناسبی دارند؟

ارزان‌ترین محله‌های کرمان برای اجاره خانه

ارزان‌ترین محله‌ها برای اجاره خانه در کرمان در مناطق شرقی آن قرار دارند. از جمله این محله‌ها می‌توان به سرباز، سلسبیل، فیروزآباد، خورشید، مهدیه اشاره کرد. خیابان سرباز یکی از محله‌های در حال‌ توسعه شهر کرمان است که دارای تعداد زیادی موارد اجاره آپارتمان در کرمان خصوصاً در میان ساختمان‌های نوساز است. به همین جهت قیمت‌های اجاره آپارتمان در کرمان و این خیابان به حداقل میزان خود یعنی ۲۵ میلیون تومان رهن کامل به ازای هر ۱۰۰ مترمربع می‌رسد. برای مثال آپارتمانی نوساز و ۹۰ متری در این خیابان با مبلغ ودیعه ۱۰ میلیون تومان و اجاره ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان آگهی شده است. واحدهای آپارتمانی سلسبیل نیز عموماً قیمت‌هایی شبیه به خیابان سرباز دارند. در محله خورشید قیمت‌های اجاره آپارتمان در کرمان کمی افزایش‌یافته و به حدود ۳۵ میلیون تومان به ازای هر ۱۰۰ مترمربع می‌رسد. خانه‌های ویلایی در خورشید نیز از همین الگو پیروی کرده و از قیمت‌های مشابهی برخوردارند. با توجه به تنوع مساحت‌های املاک مسکونی در این مناطق شما تقریباً با هر بودجه‌ای می‌توانید اقدام به اجاره خانه در کرمان کنید.

به‌منظور اجاره آپارتمان در کرمان با هزینه کم و ارزان باید سراغ مناطق شرقی و جنوب شرقی آن بروید، همچنین واحدهایی با اندازه‌های مختلف در این مناطق می‌توانید برای سکونت پیدا کنید.

شهر کرمان به دلیل موقعیتی که دارد و قدمت سکونت در محله‌های غربی خود، تجمع امکانات و مناطق مسکونی را در این محدوده دارد. تمایل افراد محلی به سکونت و تقاضای بالای املاک در قسمت غربی نیز به تراکم مسکونی این منطقه افزوده ‌است. از همین رو اجاره خانه در کرمان و مناطق غربی آن به بالاترین حد خود رسیده تا جایی که امروزه متعلق به قشر پولدار و متمول شهر شده است. بنابراین برای اجاره آپارتمان در کرمان بسیاری رو به محله‌های مرکزی و حتی شرقی آن آورده‌اند. در حالت کلی هر چه از سمت غرب به شرق کرمان برویم قیمت‌های اجاره خانه در کرمان به همراه مساحت‌های آن کاهش پیدا می‌کند. تا جایی که در محله‌های شرقی با هر بودجه‌ای می‌توان اقدام به اجاره خانه در کرمان کرد.

مالک هستید و به دنبال راهی ساده و سریع برای فروش یا اجاره خانه خود می‌گردید؟ خانه‌ی خود را در هومینگ ثبت کنید.

برچسب ها:
پیام بگذارید