هزینه رهن و اجازه مغازه در منیریه چقدر است؟

مغازه در خیابان شریعتی

بسیاری از محله‌های تهران از دیرباز بخشی از پایتخت محسوب می‌شدند و به طور تقریبی می‌توان گفت قدمتی برابر با زمان پایتخت شدن تهران دارند. هنوز هم اگر به این محله‌های قدیمی سر بزنید، آثار زمان‌های دور را در بخش‌های مختلف آن می‌توانید ببینید. سازه‌های قدیمی، معماری تاریخی خانه‌ها، کوچه پس کوچه‌های باریک و خیابان‌هایی با مغازه‌های سن و سال‌دار، فقط بخشی از این نشانه‌ها هستند. یکی از این محله‌های قدیمی منیریه است. منیریه را می‌توان از معدود مناطقی دانست که هنوز بافت قدیمی و معماری دوره قاجار و پهلوی در آن به‌چشم می‌خورد؛ سازه‌های جدید و آثار قدیمی کنار هم در منیریه قرار گرفته‌اند و تضاد عجیبی ایجاد کرده‌اند. کنار همه‌ی ویژگی‌های محله‌ی منیریه، این خیابان بورس خرید و فروش کالاهای مختلفی مانند کفش اسپرت، لباس‌های ورزشی و وسایل مختلف ورزشی غیر برقی به شمار می‌آید. البته کمی بالاتر از منیریه می‌توانید وسایل ورزشی برقی مانند تردمیل را هم پیدا کنید، بنابراین طبیعی است که بسیاری از افراد خواهان احداث فروشگاه‌ در منیریه این محله باشند. به همین دلیل در قالب یک مطلب به ویژگی‌ها و قیمت رهن و اجاره فروشگاه در منیریه پرداخته‌ایم. در صورتی که شما هم قصد رهن یا اجاره مغازه در این منطقه را دارید، با ما همراه باشید.

نگاهی بر گذشته‌ی منیریه

منیریه از آن محله‌هایی است که از زمان دوره قاجار باقی مانده است. در زمان ناصرالدین شاه این منطقه یکی از محله‌های اعیان نشین تهران محسوب می‌شود و اغلب شاهزاده‌ها یا رجال دولتی در آن ملک و املاک داشتند. نام این محله را از منیرالسلطنه مادر کامران میرزا گرفته‌اند. کامران میرزا پسر سوم ناصرالدین شاه و نایب‌السلطنه او بود. منیرالسلطنه همه عمر خود را در محله‌ی منیریه ساکن بود و به دلیل بافت تجملاتی این منطقه، منیریه در زمان کوتاهی به یکی از آبادترین محله‌های تهران تبدیل شد. گرچه منیریه در دوره‌های قاجار و پهلوی از محله‌های تجملاتی و اعیان‌نشین پایتخت به حساب می‌آمد؛ اما در حال حاضر به یکی از مناطق تجاری مرکزی و جنوبی تهران تبدیل شده است. میدان منیریه در راسته‌ی خیابان ولیعصر بیش از ۶۰ سال است که کاربرد تجاری داشته و مغازه‌ها یا مراکز خرید مختلفی را در خود جای داده است. به دلیل وجود فروشگاه‌های مختلف ورزشی در این منطقه، محدوده خیابان ولیعصر و میدان منیریه به اسپرت بازار شهرت پیدا کرده است.

رهن و اجازه مغازه در منیریه

موقعیت جغرافیایی محله‌ی منیریه

محله‌ی منیریه از جنوب به خیابان فرهنگ، از شمال به چهارراه سپه و از شرق و غرب به ترتیب به چهارراه ابوسعید و چهارراه لشکر منتهی می‌شود. در یک نگاه ریزتر به این محله، می‌توان به میدان معروف منیریه اشاره کرد. میدان منیریه از میدان‌های ‌شهری کهن تهران به شمار می‌آید که در محله‌ی منیریه جای دارد. یکی از مقامات شهرداری در سال ۹۴ درباره میدان منیریه معتقد بود این میدان به عنوان یک فلکه ترافیکی کارایی خود را از دست داده است و در حال حاضر می‌توان به آن به عنوان محلی برای تعاملات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نگاه کرد. این میدان از شرق از طریق خیابان ابوسعید با چهارراه گلوبندک و بازار تهران، از غرب از طریق خیابان معیری با چهارراه لشکر و خیابان کارگر جنوبی، از شمال از طریق خیابان ولیعصر با میدان ولیعصر و از جنوب باز هم از طریق خیابان ولیعصر با میدان راه‌آهن ارتباط دارد.

دسترسی به خیابان منیریه

با توجه به اینکه محله‌ی منیریه از قدیمی‌ترین مناطق تهران محسوب می‌شود، طبیعی است که راه‌های ارتباطی متعددی برای دسترسی به آن وجود داشته باشد. از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی برای دسترسی به منیریه می‌توان به ایستگاه مترو منیریه اشاره کرد. این ایستگاه که در سال ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسید، محل تردد بسیاری از کسبه و مشتریان به محله‌ی منیریه است و به نوعی شاهراه ارتباطی این منطقه محسوب می‌شود. از دیگر راه‌های ارتباطی برای منیریه، می‌توان به خط اتوبوس‌ تجریش-راه‌آهن اشاره کرد که از منیریه عبور می‌کند. همچنین مسیر تاکسی‌های مختلفی از مناطق مختلف تهران به منیریه منتهی می‌شود که راه دیگری برای عبور و مرور افراد است. به این ترتیب برای دسترسی به محله‌ی منیریه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

رهن و اجازه مغازه در منیریه

امکانات رفاهی منیریه

طبیعی است که برای کاسبان و افراد شاغل در محله‌ی منیریه به ویژه خیابان اصلی منیریه امکاناتی مانند مرکز خرید، مرکز درمانی و پزشکی یا امکانات تفریحی و فضای سبز منطقه اهمیتی نداشته باشد؛ اما وجود رستوران، غذاخوری، کترینگ، فست فود، قهوه‌خانه، سفره‌خانه یا کافی‌شاپ برای هر فردی مهم خواهد بود. منطقه‌ی منیریه غذاخوری‌های کوچک و بزرگ متعددی دارد که به خوبی از پس تامین غذای ساکنان منطقه به ویژه کسبه برآمده‌اند. قیمت مقرون به صرفه و کیفیت مناسب این رستوران‌ها برای ساکنان رضایت‌بخش است.

اسپرت بازار منیریه

هر منطقه از تهران را می‌توان بورس کالای خاصی در نظر گرفت. منیریه هم بورس خرید کفش‌های اسپرت، لباس‌های ورزشی و کالاهای ورزشی غیربرقی محسوب می‌شود. همانطور که گفتیم با توجه به اینکه محله‌ی منیریه مرکزی برای خرید انواع کالای ورزشی و اسپرت است، این منطقه با نام اسپرت بازار شهرت پیدا کرده است. میدان منیریه در دوره‌های قدیم مغازه‌های کوچک و بزرک متعددی داشت؛ اما مدت‌ها است که دو پاساژ کاوه و تابان مراکز خرید مدرن این منطقه را تشکیل می‌دهند.

با توجه به ویژگی‌های تردد آسان و دسترسی راحت به امکانات رفاهی برای کسبه، این منطقه که قلب تپنده کالاهای ورزشی پایتخت است، محبوبیت زیادی بین اهالی این صنف پیدا کرده است؛ بنابراین در ادامه قیمت رهن و اجاره‌ی فروشگاه‌های منیریه را بررسی خواهیم کرد.

بودجه لازم برای رهن و اجاره مغازه در منیریه

در منطقه منیریه می‌توانید مغازه‌ها و غرفه‌های کوچک و بزرگ با متراژهای متنوعی پیدا کنید. چرا که از مغازه‌های زیر ۱۰ متر تا فروشگاه‌های بالای ۱۵۰ متر در منیریه وجود دارد و محدودیتی برای انتخاب شما ایجاد نمی‌کند.

رهن و اجازه مغازه در منیریه

رهن و اجاره‌ی مغازه زیر ۵۰ متر در منیریه

با توجه به قیمت بسیار بالای اجاره در این منطقه، طبیعی است که بسیاری از افراد در پی فروشگاه‌هایی با متراژ کم باشند. در حال حاضر، یک مغازه‌ی ۹ متری در طبقه اول پاساژ المپیک منیریه با برق، خط تلفن و آب مبلغی برابر با ۵ میلیون تومان برای پیش پرداخت و ماهانه ۲ میلیون تومان برای اجاره دارد. یک مغازه‌ی دیگر در منیریه با متراژی در حدود ۱۵ متر در همکف و ۱۲ متر در زیرزمین دارد. این مغازه که به امکاناتی مانند آب، برق، گاز، تلفن و دستشویی مجهز شده است با مبلغ ۲۵ میلیون تومان پیش پرداخت و ماهانه یک میلوین و ۸۰۰ هزار تومان برای اجاره آماده واگذاری است. از دیگر مغازه‌های زیر ۵۰ متر منیریه، یک فروشگاه ۳۰ متری است. این واحد تجاری علاوه براین ۳۰ متر، یک فضای ۳۰ متری هم در زیرزمین داشته و امکاناتی مانند آب، برق، گاز و تلفن دارد. برای اجاره این واحد مبلغ ۵۰ میلیون تومان پیش پرداخت و اجاره ماهانه ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. در آخر هم یک واحد تجاری ۴۰ متری در طبقه پایین باشگاهی در منیریه را برسی می‌کنیم. این واحد به همه امکانات لازم برای یک واحد اغذیه مانند فرهای صنعتی مجهز شده است. به همین دلیل برای اجاره آن با محدودیت نوع کسب و کار مواجه خواهید بود. این واحد برای اجاره قیمتی برابر پیش پرداخت ۲۵ میلیون تومان و ماهانه ۵۰۰ هزار تومان دارد.

رهن و اجاره‌ی مغازه بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر در منیریه

به فضای کم مغازه‌های زیر ۵۰ متر و قیمت بالای واحدهای بالای ۱۰۰ متر، بیشتر افراد به دنبال مغازه‌هایی با متراژ بین ۵۰ تا ۱۰۰ متر هستند. به همین دلیل پیدا کردن واحد تجاری در این بازه کمی دشوار به نظر می‌رسد. در حال حاضر یک واحد اداری ۶۰ متری در منیریه نزدیک ابوسعید، مجهز به پارکینگ و آسانسور در طبقه چهارم ساختمانی پنج طبقه قیمتی برابر با ۱۳۰ میلیون تومان برای رهن کامل دارد. واحد اداری دیگری با متراژ ۶۵ متر مجهز به همه امکانات کنار پارکینگ و انباری قیمتی برابر با ۷۰ میلیون پیش پرداخت و اجاره ماهانه یک میلیون تومان دارد. از دیگر واحدهای اداری در این بازه می‌توان به واحدی ۸۰ متری اشاره کرد که قیمتی برابر با ۱۷۰ میلیون برای رهن کامل دارد.

رهن و اجاره‌ی مغازه بالای ۱۰۰ متر در منیریه

در منطقه‌ی منیریه بیشتر واحدهای بزرگ برای نمایشگاه اتومبیل، کارواش یا انباری مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از واحدهای این متراژ، یک واحد با کاربری انباری است که متراژی برابر با ۱۳۰ متر دارد. این واحد انباری در منیریه با مبلغ پیش پرداخت ۳۰ میلیون و اجاره ماهانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آماده واگذاری برای اجاره است. از دیگر واحدهای بالای ۱۰۰ متر در منیریه می‌توان به واحدی ۱۷۴ متری در منیریه اشاره کرد. این واحد تجاری در طبقه همکف بوده و از همه امکانات مانند آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است. برای اجاره این واحد تجاری باید مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان رهن و اجاره ماهانه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

با توجه به مبالغ گفته شده، امکانات محله‌ی منیریه و دسترسی آسان به مترو در این منطقه، این منطقه را می‌توان محلی مناسب برای رهن یا اجاره واحدهای تجاری و اداری دانست. چرا که قیمت‌ مغازه‌های محله‌ی منیریه نسبت به بسیاری از محله‌های تهران مقرون به صرفه و مناسب‌تر است؛ بنابراین در صورتی که توان مالی کافی داشته و قصد رهن یا اجاره‌ی واحد تجاری و اداری را دارید، محله‌ی منیریه انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

برچسب ها:
نظرات وبلاگ

با عرض سلام. این مغازه هایی که گفتید رو همشون و میخوام اجاره کنم پورسانت خوبی هم بهتون میدم لطفا یا با email یا همینجا با من ارتباط برقرار کنید 🙂

سلام برای دریافت اطلاعات با نمایندگی تهران هومینگ در تماس باشید ۹۶۶۲۲۰۰۰

اصلاً مطالب در مورد قیمت درست نیست ، با این قیمتها بقل خیابونم نمیشه تو منیریه کاسبی کرد نمیدونم منبع خبر کجاست ولی غلطه

پیام بگذارید