بهترین مناطق کرج برای اجاره خانه را بشناسیم

بهترین مناطق کرج برای اجاره خانه

 کرج درگذشته یکی از روستاهای ییلاقی به شمار می‌آمده که بسیار خوش آب‌وهوا و خوش‌منظره بوده و به داشتن مناظر بکر و دست‌نخورده شهرت داشته است. درگذشته‌ی نه‌چندان دور کرج یک مسیر ارتباطی بسیار مهم بوده که استان تهران، آذربایجان و ترکیه را به یکدیگر پیوند می‌داده است. همین موضوع باعث رشد و توسعه‌ی جهشی کرج شد و این روستا خیلی سریع‌تر از دیگر روستاها مسیر پیشرفت را در مدت‌زمان کوتاهی سیر کرده و به کلان‌شهر کرج تبدیل شد. این کلان‌شهر تا مدتی قبل جزو توابع استان تهران بود. اما با جدا شدن کرج و سه استان دیگر، استان البرز به مرکزیت کرج تشکیل شد.

برای اطلاع از قیمت اجاره خانه به سایت هومینگ مراجعه کنید

در سال‌های اخیر کرج به‌عنوان مهاجرپذیرترین شهر همسایه تهران شناخته‌شده که از امکانات رفاهی و شهری بالایی برای زندگی برخوردار است. به همین دلیل است که شاید عده‌ای بخواهند در این کلان‌شهر خانه‌ای اجاره کنند. اگر شما هم یکی از مهاجرانی هستید که قصد مهاجرت به شهر کرج را دارید و نمی‌دانید که در کجا و کدام محله‌ی کرج باید به دنبال خانه باشید، بهتر است با ما در این مقاله همراه باشید تا مناطق خوب و ایدئال کرج را بهتر بشناسید.

گوهردشت کرج

گوهردشت یکی از قدیمی و قدمتی‌ترین خیابان‌های کرج است که توسعه‌ی خوبی داشته است. به همین دلیل سطح امکانات، خدمات و خانه در این محله نسبتاً زیاد است و طرفداران بسیار زیادی دارد. محله‌ی گوهردشت به دلیل داشتن سطح رفاهی خوب، موردتوجه سیاستمداران زیادی واقع‌شده است و تعداد زیادی از این قشر در این محله ساکن هستند که این دلیل باعث شده است که گوهردشت به قلب سیاسی کرج معروف شود. یکی از مکان‌های مهمی که در این محله قرار دارد، زندان رجایی شهر است که نام آن برگرفته از نام دیگر گوهردشت یعنی رجایی شهر است. یکی از ویژگی‌های گوهردشت داشتن نقاط مرتفع بسیار زیاد مانند سیاهکلان است که در تمام این مناطق کل شهر در زیر پای شما قرار می‌گیرد و منظره‌ی بی‌نظیری خلق می‌کند. مناطق مختلف گوهردشت بیشتر کوهستانی است و به همین فضای سبز زیادی در اختیار ندارد. اما بااین‌وجود دو پردیس بزرگ را در خود جای‌داده است. با این تفاسیر گوهردشت می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجاره‌ی خانه خصوصاً برای خانواده‌ها باشد.

اجاره خانه در گوهردشت کرج

اجاره خانه در گوهردشت کرج

گلشهر کرج

گلشهر کرج یکی از محله‌های درحال‌توسعه‌ی کرج است که سطح امکانات قابل قبولی دارد. به دلیل موقعیت خوب و فضای در دسترس، میزان ساخت‌وساز در این محله بسیار زیاد است و به همین خاطر ساختمان‌هایش اکثر نوساز و تازه‌ساخت هستند. تمام این دلایل باعث شده است که با توجه به امکانات رفاهی نسبتاً خوب در این محله، قیمت خانه‌ها مناسب‌تر از دیگر محله‌ها باشد و کسانی که توان پرداختی بالایی برای زندگی در یک محله‌ی مرفه نشین را ندارند، بتوانند در این محله خانه‌ای خریداری یا اجاره کنند. البته این موضوع باعث جذب جوانان و تازه‌عروس و دامادها به محله شده است. به همین خاطر است که محله‌ی گلشهر کرج به یک محله‌ی جوان‌پسند تبدیل‌شده است، درست برعکس مهرشهر که محله‌ی موردعلاقه‌ی سالمندان و بازنشستگان است.

یکی دیگر از مزیت‌های گلشهر کرج راه ارتباطی زیاد و دسترسی مناسب است که رفت‌وآمد را برای ساکنین این محله بسیار آسان کرده است. بنابراین یکی دیگر از اقشار طرفدار گلشهر، شاغلان هستند که در روز باید مدام رفت‌وآمد کنند. یکی از ایستگاه‌های مترو کرج به نام گلشهر هم درست در محله‌ی گلشهر قرار دارد که بسیار زیاد بر ارزش این محله افزوده است.

خیابان درختی، معروف‌ترین خیابان کرج هم در محله‌ی گلشهر قرار دارد که همه‌روزه جمعیت زیادی را به خود می‌بیند و یکی از بهترین خیابان‌های تجاری کرج است. این خیابان درست مانند خیابان ولیعصر تهران است که همان میزان خواهان و طرفدار و مشتری دارد.

اگر شما هم‌دلتان می‌خواهد محله‌ای که در آن زندگی می‌کنید یک بازار تجاری خوب داشته باشد که بعدازظهرها کمی در آن قدم بزنید و از آب و هوی خوب محله‌تان لذت ببرید، محله‌ی گلشهر بسیار برای شما مناسب است.

بلوار ارم

یکی دیگر از مناطق متوسط رو به خوب کرج، بلوار ارم است. بلوار ارم از یک سمت به مهرشهر و از سمت دیگر به کیان مهر کرج ختم می‌شود. ساکنین بلوار ارم معمولاً کارمندان و قشر متوسط هستند و دلیل این مسئله هم وجود خانه‌های خوب باقیمت مناسب در این محله است. اگر شما هم درآمد چنان بالایی ندارید و می‌خواهید در محله‌ی متوسط کرج اجاره‌نشین شوید، بلوار ارم یکی از گزینه‌هایی است که در آن می‌توانید به دنبال خانه‌ی مناسب باشید. این محله از همه لحاظ کامل است و قادر است هرگونه نیاز ساکنین خود را اعم از رفاهی، آموزشی، خدماتی، درمانی و از این قبیل را به‌خوبی برآورده کند.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که به دلیل حجم وسیع ساختمان‌ها در بلوار ارم، فضای سبز آن‌چنانی وجود ندارد و به همین دلیل شاید آب‌وهوای خیلی خوبی نداشته باشد. اما می‌توان گفت که باغ سیب واقع در انتهای این بلوار تا حدود زیادی این کمبودها را کمرنگ کرده و آن‌ها را پوشش داده است.

کیان مهر

اجاره خانه در کیان مهر کرج

اجاره خانه در کیان مهر کرج

در آخر باید گفت که اگر توان بالایی برای اجاره‌ی خانه در هیچ‌کدام از مناطق و محله‌های نام‌برده ندارید، اصلاً نگران نباشید. کیان مهر یکی از محله‌های ارزان‌قیمت کرج است که از سطح رفاهی نسبتاً خوبی برخوردار است و شرایط یک زندگی ایدئال را دارد. این محله در انتهای بلوار ارم واقع‌شده است و خانه‌های ارزان‌قیمتی دارد. کیان مهر یکی از شهرک‌های کرج است که خود دارای شهرک‌های بسیار زیادی است. به دلیل ساختار شهرکی، تمام خانه‌های شهرک کیان مهر آپارتمانی هستند و برای عروس و دامادهایی که به دنبال یک آپارتمان مناسب برای شروع زندگی خود می‌گردند، بسیار مناسب است.

این شهرک نیز تمام امکانات رفاهی موردنیاز را در درون خود جای‌داده است و ساکنین این شهرک نیازی نیست برای تأمین نیازهای خود از این شهرک خارج شوند. هم‌چنین به دلیل فضای گسترده و وسیع شهرک کیان مهر، این شهرک دارای فضای سبز و پردیس‌های گوناگونی است که در آب‌وهوای این محله بسیار تأثیرگذار بوده‌اند.

اگر شما هم پول زیادی برای اجاره‌ی خانه در کرج ندارید و از طرفی هم دلتان نمی‌خواهد که به سراغ محله‌های پائین‌شهر کرج بروید و ترجیح می‌دهید که در محله‌ی نسبتاً خوب باقیمت‌های ارزان ساکن شوید، کیان مهر بهترین گزینه برای شماست.

چنانچه در شهر کرج زندگی می‌کنید برای ما بنویسید که از نظر شما چه مناطقی از کرج برای اجاره خانه مناسب هستند. منتظر پیشنهادات و دیدگاه‌های شما هستیم.

به این مقاله از هومگ چه امتیازی می‌دهید؟

برچسب ها:
پیام بگذارید